Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Geleceğin oyuncuları sahne tozunu yutmaya başladı

Mavi Balon Atölye'de Ekim ayından bu yana drama eğitimi alan 6-13 taş arasındaki 3 çocuk ve genç grup çalışmalarının ilk ürünlerini sahnelediler.

Geleceğin oyuncuları sahne tozunu yutmaya başladı

 

Görükle Çağdaş Eğitim Kültür Merkezi'nde; 5-7 yaş grubu Drama Eğitmeni Nedim Buğral'ın hazırladığı, "Afacanlar İzci Kampında" isimli oyunla, 8-10 yaş grubu Drama Eğitmeni Necati Arpacı'nın hazırladığı "Kayıp Sayfalar isimli" oyunla ve 10-13 yaş grubu da Drama Eğitmeni Sinan Işık'ın hazırladığı "Sorun Nerede, Çözüm Kimde, Bir İnteraktif Tiyatro Denemesi" isimli oyunla sahne deneyimi yaşadı. Oyunların tamamının metninin katılımcı çocuklar tarafından hazırlandığı gösterilerde  çocuklar, hem  sahnede  hem de oluşturdukları metinlerle velilerin beklentilerinin oldukça üstünde bir  performans sergiledi.

Gösteriler sonunda velilere bir konuşma yapan Mavi Balon Atölye Çocuk Grupları Eğitim Koordinatörü Nedim Buğral; bu ilk sahne deneyimlerinin çocuklar için çok önemli olduğuna değinerek, yapılan gösterilerde amacın tiyatro değil, tiyatro tekniklerini kullanarak çocukların kazanacağı, özgüven, iletişim becerisi ve empati yeteneği olduğunu söyledi. Bundan sonra yapacakları gösterilerde de temel amacın sahne üstü olmayacağını sözlerine ekleyen Buğral, "Yine de çocukların tiyatral becerileri her gösteride artmaya devam edecek" dedi.

Mavi Balon Atölye Drama Grupları, Mayıs ve Haziran aylarında da bale, dans, orff ve enstrüman gruplarının katılımıyla birer gösteri daha gerçekleştirecek.

Geleceğin oyuncuları sahne tozunu yutmaya başladı Geleceğin oyuncuları sahne tozunu yutmaya başladı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!