Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Bilim Şenliği başladı.

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARI HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Barış Manço Kültür Merkezindeki şenlik açılışında yaptığı konuşmada, önemli buluşların 20 yaşın altındaki zekalar tarafından yapıldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, "Göreve ilk geldiğimde başlattığımız Bilim Şenliğinin bu yıl üçücüsünü yapıyoruz. Bu yılki şenliğe 800 proje müracaat etti. Her geçen yıl ilginin artması bizi sevindiriyor" dedi.
Şenlik sonunda bir değerlendirme yapılacağını ve dereceye giren projelerin ödüllendirileceğini kaydeden Gülsar, "Buradaki değerlendirme bizim için önemli değil. Benim için katılan bütün öğrencilerimiz birinci olmuştur. Ben organizasyona katılan öğrencilerimizi ve onlara rehberlik eden öğretmen ve idarecilerimizi kutluyorum" dedi.
Bilim Şenliği ilköğretim okulları arasında fen ve teknoloji, matematik, sosyal bilgiler ve teknoloji tasarım olmak üzere 4 alanda yapılıyor. 800 projenin başvurduğu şenlikte 91 proje sergilenmeye değer bulundu. Barış Manço Kültür Merkezindeki serginin ardından dereceye giren projeler ödüllendirilecek. Ödüller arasında 15 diz üstü bilgisayar, 15 adet fotoğraf makinası ve 15 adet saat bulunuyor. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!