Gazze-İsrail sınırında Türk bayrağı

Filistinliler, İsrail işgaline karşı Gazze-İsrail sınırında devam ettikleri Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü gösterilerinde Türk bayrağı taşıdı.

Gazze-İsrail sınırında Türk bayrağı

Filistinlilerin Gazze-İsrail sınırında İsrail işgaline karşı başlattıkları Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin 14'üncü cumasında Filistinli bir gencin taşıdığı Türk bayrağı kameralara yansıdı. Türkiye'nin Filistin davasında yanlarında olduğunu bildiklerini ifade eden protestocular, sık sık Filistin bayraklarının yanında Türk bayrakları da dalgalandırdıklarını ve Türk bayrağı taşımaktan gurur duyduklarını ifade ettiler. 

2 Filistinli şehit oldu

Gazze Sağlık Bakanlığı, Filistinlilerin İsrail işgaline karşı, Gazze- İsrail sınırında devam ettikleri Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin 14'üncü cumasında 2 kişinin şehit olduğunu 300'den fazla kişinin ise yaralandığını açıkladı. Bakanlık yaptığı açıklamada hayatını kaybedenlerin kimliklerinin ise Mohammed Fawzi Alhamaida (24) ve Yasir Amjad Aburlnaja (14) olarak açıkladı. 

Filistinlilerin Toprak Günü olarak adlandırdıkları 30 Mart'tan bu yana devam eden gösterilerde 133 kişi hayatını kaybederken 15 bin kişi de yaralandı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!