Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gazipaşa Havalimanı 8 ülkeye bağlandı

TAV Havalimanları tarafından işletilen Antalya Gazipaşa Havalimanı, Jet Time Havayolları'nın Danimarka'nın başkenti Kopenhag'dan başlattığı karşılıklı seferlerin ilkiyle gelen 148 yolcusunu karşıladı.

Gazipaşa Havalimanı 8 ülkeye bağlandı

TAV Havalimanları Holding açıklamasına göre, B737-300 tipi uçakla gerçekleşen ilk sefer için Gazipaşa Havalimanı'nda karşılama töreni düzenlendi.

TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı törendeki konuşmasında, şunları ifade etti:
"Alanya ve bölgesi için önem taşıyan Gazipaşa Havalimanımızın hak ettiği yere gelmesi için gerçekleştirdiğimiz çalışmaların olumlu sonuçlarını görüyoruz. Bölgemiz için önemli bir turizm potansiyeli oluşturan İskandinav ülkelerinden misafirlerimizi Gazipaşa'ya taşımaya başlayan Jet Time'in ilk seferini karşılamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Gazipaşa, Alanya ve bölgemizin turizmine hizmet sunmak üzere var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Jet Time, Gazipaşa'ya haftada iki kez sefer düzenlemeye başlayacak ve sezon içinde sefer sayısı haftada 10'a kadar çıkacak. Jet Time, Small Planet Havayolları, Pegasus, SAS, Corendon Havayolları, Transavia ve Tailwind Havayolları'ndan sonra bölgeye sefer düzenleyen yedinci havayolu şirketi oldu. Gazipaşa Havalimanı'na bugüne kadar B737-300, B737-400, B737-700, B737-800 ve A320 tipi uçaklar iniş-kalkış gerçekleştirdi. Son olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, SAS Havayolları'nın Gazipaşa'ya A320 ve A319 tipi uçaklarla sefer düzenleme izni aldığını açıkladı.

Gazipaşa Havalimanı'ndan Danimarka'nın Kopenhag, Billund ve Aalborg, Hollanda'nın Amsterdam ve Eindhoven, Norveç'in Oslo, İsveç'in Stockholm ve Goteborg, Belçika'nın Brüksel, Polonya'nın Varşova, Çek Cumhuriyeti'nin Pardubice ve Litvanya'nın Vilinus olmak üzere 8 ülkede 12 noktaya doğrudan uçuşlar gerçekleştiriliyor. Pegasus'un her gün gerçekleştirdiği İstanbul bağlantılı uçuşlarla da yolcular yurtiçinde 17, yurtdışında da 32 noktaya erişebiliyor

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!