Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Gasp dehşeti sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet

Bursa'nın Karacabey ilçesinde sigara yüklü kamyonun sürücüsünü başından vurarak öldürdükten sonra araçta bulunan 19 bin lira para ile sigaraları gasp ettikleri iddia edilen kardeşler, ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve 12'şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Gasp dehşeti sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet

Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "kasten adam öldürmek, birden fazla kişiyle yol kesmek suretiyle silahlı yağma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapisleri istenen tutuklu sanık N.Ş. ve tutuksuz yargılanan ağabeyi N.Ş. son defa hakim karşısına çıktı. Geçen yıl Karacabey'de yolunu keserek durdurdukları 27 yaşındaki sigara dağıtıcısı Nurullah Şen'i başından vurarak öldürdükten sonra araçta bulunan sigaralarla 19 bin lirayı gasp eden ve jandarmanın tekneyle kaçmaya çalışırken vurarak yakaladığı N.Ş.,
"Suçlamalarla hiçbir alakam yok. Olay yerine de hiç gitmedim. Kardeşim N.Ş. ile buraya ilk geldiğimde sadece bir defa görüştüm" dedi.
Tutuksuz sanık ağabey N.Ş. ise, "Tek suçum traktörü olay yerine bırakıp taş ocağında çalışmaktı. Çalışmak suçsa bütün köylü suçludur. Ben icralık olduğu için jandarmadan kaçtım. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum" diye konuştu.
Mahkeme, iki kardeşi "kasten adam öldürmek" suçundan ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca sanıklara, "silahlı yağma" suçundan da 12'şer yıl hapis cezası verildi.
Bu arada mahkeme, tutuksuz sanık N.Ş.'nin kararla birlikte tutuklanmasına karar verdi. 

Gasp dehşeti sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet Gasp dehşeti sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet Gasp dehşeti sanıklarına ağırlaştırılmış müebbet
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!