Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Garip alışkanlıklarda bugün... Bursa'da 'Şantiye İzleme Alanı' ilgi odağı (ÖZEL HABER)

Biz Türklerin garip alışkanlıklarından biri de, yapım aşamasındaki inşaatları saatlerce, film izler gibi izlemek. Osmangazi Belediyesi'nin, yapımı süren dev projesi Osmangazi Meydanı'nın önüne bu alışkanlığa sahip olan vatandaşlar için bir şantiye izleme alanı kuruldu. Bursalılar, bu inşaatın yapımını kendilerine özel açılan pencerelerden izleyip keyifli vakit geçirebiliyorlar.

Garip alışkanlıklarda bugün... Bursa'da 'Şantiye İzleme Alanı' ilgi odağı (ÖZEL HABER)

EZGİ KAYI / BURSADA BUGÜN

Saatlerce inşaat izlemek, şantiyelere bakarak vakit geçirmek biz Türkler için vazgeçilmez bir tutku.

Bu hobiyi bilen ve konuya esprili bir dille yaklaşan Osmangazi Belediyesi, yapımı devam eden dev proje Osmangazi Meydanı inşaatının önüne, vatandaş çalışmaları rahatça izleyebilsin diye bir 'Şantiye İzleme Alanı' koydu.

Osmangazi metro istasyonu bölgesine yerleştirilen 'Şantiye İzleme Alanı' Bursalılar için keyifle inşaatı izleyip vakit geçirebilecekleri bir alana dönüştü.

"İNŞAAT NASIL GİDİYOR İZLİYORUM"

Şantiyeyi izleyen vatandaşlardan bazıları, "Çocuklarım merak etti onlara göstermek için bakıyorum derken bazıları da, "Her geçtiğimde bakıyorum, inşaat nasıl gidiyor izliyorum" dedi.

"BURAYA GELDİĞİMDE MUTLAKA İZLİYORUM"

"Her gelişimde bakıyorum, buraya bakmak bana keyif veriyor" diyen bir Bursalı ise, "İzleme alanı çok güzel olmuş. Proje de güzel gidiyor, hem hizmet var hem de keyif veriyor. Allah yapanlardan razı olsun. Benim yolum uzak buraya binde bir geliyorum ama geldiğimde mutlaka izliyorum" şeklinde konuşarak, şantiye izleme alanından inşaatı izleyip keyifli vakit geçirmeye devam etti.

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!