Galaxy S9'a hayat kurtaran güncelleme

Samsung'un yeni amiral telefonu Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus'larda görülen teknik bir sorun nedeniyle kullanıcılar bir süredir sorun yaşıyordu. Samsung ise yayınladığı özel Galaxy S9 güncellemesiyle bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Galaxy S9'a hayat kurtaran güncelleme

Galaxy S9 ve S9 Plus sahipleri, arama işlevi konusunda bazı sorunlar yaşıyordu. Aramaların kesilmesi veya tamamen kapanması gibi sorunların farkına varan Samsung ise 'hayat kurtaran' güncelleme yayınladı. Dünya genelinde birçok kullanıcı tarafından rapor edilen bu sorunlar, geçtiğimiz ay Samsung tarafından fark edilmiş ve güncellemeyle çözüleceği açıklanmıştı. Bugünden itibaren Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Avustralya'nın bazı bölgeleri için güncelleme yayınlanmış durumda. Güncellemenin boyutu, cihaza göre değişkenlik gösterse de yaklaşık 150 MB civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Yayınlanan güncellemenin "Yenilikler" kısmında verilen bilgi ise şu şekilde:

-Çağrı stabilitesi iyileştirildi.

-Duvar kağıdı kalitesi iyileştirildi. 

Birkaç hafta önce Nisan ayı güvenlik güncellemesini yayınlayan Samsung, bu güncellemede herhangi bir güvenlik detayına yer vermemiş. Aramalardaki bu ve benzeri stabilite sorunları, daha önce bazı S8 ve Note 8 modellerinde de görülmüştü. Üstelik Samsung'un yeni amiral gemilerinin karşılaştığı tek sorun bununla sınırlı değil. Bazı kullanıcıların dokunmatik ekranlarında çalışmayan bölgeler bulunduğu ortaya çıktı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!