Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Galatasaray'da zoraki birliktelik!

Galatasaray'da dün gerçekleştirilen dev zirvenin ardından Fatih Terim ve yönetim 'Yola devam' mesajları verdi. Kritik görüşmenin perde arkasına ise Habertürk ulaştı!

Galatasaray'da zoraki birliktelik!

Galatasaray Yönetimi ile Fatih Terim arasında dün gerçekleşen zirveden 'Barış' çıktı. Son dönemde Başkan Mustafa Cengiz ile teknik direktör Fatih Terim arasında yaşanan polemik şimdilik rafa kaldırıldı. 

Fatih Terim, "Her şey yolunda" derken yönetim de hocayla aralarında hiçbir problemin olmadığı yönünde resmi açıklama yaptı. Ancak toplantıda neler konuşuldu, ne yaşandı? Habertürk dev zirvenin perde arkasına ulaştı.

BİREBİR GÖRÜŞTÜLER

Saatler 15.30'u gösterdiğinde teknik direktör Fatih Terim, toplantıya katılmak için TT Stadı'na geldi. Başkan Mustafa Cengiz yönetici arkadaşlarına hocayla yalnız görüşmek istediğini söyledi. 

İkili yaklaşık 1 saat boyunca birebir sohbet etti ve sonunda mutabakata vardı. Ardından diğer yöneticiler Abdurrahim Albayrak, Yusuf Günay ve Kaan Kançal, toplantıya katıldı.

BAŞKAN GSTV'YE ÇIKMAKTAN VAZGEÇTİ

Mustafa Cengiz'in yaptığı bazı açıklamalarda fazla samimi davranmasın, zaman zaman Galatasaray'a hatta futbol takıma zarar verdiğini dile getiren teknik direktör Fatih Terim, başkanın daha az demeç vermesini rica etti. 

Sözlerinin son dönemde sürekli çarpıtıldığını gören Cengiz de yarın çıkmayı planladığı kulüp televizyonunu iptal etti.

HOCAYA GÜVENCE VERİLDİ

Yaz transfer döneminde istediği hamleleri yapamayan Fatih Terim, bir sonraki dönem için rahatladı. 

Ara dönemde yapılacak transferlerde doğrudan söz sahibi olacak olan Terim'in, mali şartlar aşılmadığı sürece kadrosuna istediği takviyeler yapılacak.

GERGİN GELDİ, MUTLU AYRILDI

Başkan Mustafa Cengiz'in geçtiğimiz hafta söylediği iddia edilen sözlerde Fatih hocaya eleştiri vardı. Bu eleştirilere BB Erzurum galibiyetinin ardından cevap veren İmparator, "Artık ne kimsenin ne yanında ne de arkasındayım" sözleriyle yönetimle köprüleri atmıştı. 

Ancak toplantı olumlu geçti. Hoca stada gergin geldi ama mutlu ayrıldı.

KOL KIRILDI AMA YEN İÇİNDE KALDI

Aslında geçtiğimiz sezonun başından beri zaman zaman yönetimle hoca arasında gerilim yaşanmıştı. Ancak bu en şiddetlisi oldu. Başkan Mustafa Cengiz, teknik direktör Fatih Terim'le yolları ayırması durumunda camiada büyük bir infial yaratacağını gördü. "Taraftara verdiğim bir söz var" diyen İmparator da istifa etmeyi hiçbir zaman istemedi. 

Yönetim Terim'i gönderirse tepki çekecekti. Terim ise pandemiden dolayı yakın zamanda seçim yapılamayacağını düşünerek bu sezonun heba olmasını istemedi. Terim ayrıca ara transfer döneminde de kesin bir yönetim olmazsa yine kadro takviyesi konusunda bu kez çok daha fazla sıkıntı yaşayacaklarını düşündü. 

İki taraf da zıtlaşmanın hem kendilerine hem de Galatasaray'a zarar getireceğini düşünerek uzlaştı.

ERKEN SEÇİM SESLERİ HAVADA KALDI

Son dönemde yönetime erken seçim yapılması ve mali kongrenin bir an önce gerçekleşmesi yönünde muhalefetten telkinler geliyordu. 

Ancak yönetim, Dernekler Masası'ndan "1 Aralık'tan önce mümkün değil, sonrasına da devlet karar verir" yanıtını aldı. Görünen o ki mayıs ayından önce seçim zor...

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!