Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: "İstifa edemem"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, 3-3 berabere biten Gaziantep FK maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: ''İstifa edemem''

İlk olarak sağlık durumuyla ilgili bilgi veren Mustafa Cengiz, "Murphy kanunlarından biri der ki, hiçbir terslik tek başına gelmez. Bana da 3 tane terslik geldi fakat azim, irade ve doktorlarımın müthiş gayretiyle bu ses düzeyine ulaştım. İlk ameliyatın üstünden 1.5 ay oldu. İki tümör vardı. Doktorlar o kadar başarılıydı ki, bana söylemeden 3. tümörü de almışlar." dedi.

İstifa etmeyi düşünmediğini belirten Cengiz, "Benim için en kolay şey istifa ama ben bunu yapamam. O kadar gelen var ki bana... Benim hiçbir gizli ajandam yok. Başarılı olmadığıma inandığımda giderim. Komadan çıktım, ayıldım, bankayla ilgili soru sordum. Bunu marifet olsun diye söylemiyorum. 2. ameliyattan uyandım, bizim yöneticilere telefon ettim. İçinde bulunduğumuz süreç asla 1 saniye bile durmamamızı gerektiriyor. Yapılan 1.5 aylık işlemlerin virgülüne kadar haberim var. Taraftar endişe etmesin. Baş yok, meydan ıssız zannetmesinler. Her şeyden haberim var." ifadelerini kullandı.

"Rakip kaleci de 18 saniye tutmuş"

Hakem kararlarıyla ilgili de konuşan Cengiz, "Eleştireceğim tek insan maalesef hakem oldu. Maalesef diyorum ben Türk hakemlerinin ve Türk hakemliğinin dürüst olduğuna inanıyorum. Hiçbirinin art niyet taşımadığına inanmak istiyorum. Bir önceki maç ve bu maç benim kuşkularımı derinden yaraladı. Son saniyedeki 6 saniye kuralı işledi. UEFA ve FIFA'nın bu konuda talimatları var. Kaç yıldır bu kural uygulanmıyor. Aynı maçta rakip takım kalecisi 16-18 saniye topu tutmuş. Sevgili Alper Ulusoy onu niye çalmadın? Son saniye neden bir şey yarattın kuşkusu doğdu bizde." dedi.

Mustafa Cengiz, sözlerini şu şekilde sürdürdü;

Galatasaray, Türkiye'nin en büyük camiası. Bugün %40'ı aşmış bir taraftar kitlemiz var ve bu kitle giderek büyüyor. Tabii ki rakipler bunun önünü kesmek durumunda, onları da anlayışla karşılıyorum. Rakibin talip olduğu bir futbolcuya, bir başka takımın talip olması, ki 2 yıldır bunu yaşıyorum. Hatıralarımı söyleyeceğim ama söyleyemiyorum, söylersem sokağa çıkamazlar. Rakibin dengesini bozmak için bizce yanlış yollara başvuruluyor. Bazı takımlar scout ekibi oluşturmuyor, Galatasaray hangi oyuncuya giderse ona gidiyor.

Biz, bizi istemeyeni istemeyiz. Ama uyduruk nedenlerle, ama parasal nedenlerle. Biz bu kültürle yetiştik. Galatasaray'ın kültüründe pes etmek yoktur. Yok şampiyonluk gitti, yok biz bittik, öldük... Yok böyle bir şey. Arka planda müthiş bir mücadele veriliyor. Galatasaray sonsuza dek mücadeleyi sürdürecektir. Nasıl şu an dünyanın 4-5 takımından biriyse, bir gün dünyanın tepesine çıkacağız. Ben görürüm ya da göremem ama bir gün bunun olacağına yürekten inanıyorum.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!