Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Galatasaray'a veto!

İstanbul Valiliği, izin alınmadığı için Galatasaray taraftarının yürüyüşüne izin vermeyecek.

Galatasaray'a veto!

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan'ın planladığı ve kulüp sitesinden de resmen açıklanan tepki yürüyüşü İstanbul Valiliği tarafından veto edildi.

İstanbul Valiliği, Galatasaray taraftar grubunun, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) şike ve teşvik iddialarına yönelik aldığı kararlara tepki amacıyla bugün saat 16.00'da Taksim'de yapmayı planladığı yürüyüşe, ''2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na aykırı olması ve kamu düzenini sarsıcı bir nitelik taşıması nedeniyle izin verilmeyeceğini'' bildirdi.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle:
"Bugün saat 16.00'da Galatasaray Kulübü taraftarlarının Galatasaray Lisesi önünden Taksim'e doğru geniş taraftar kitlesi ile birlikte yürüyeceklerini duyurarak, taraftarlarına bu yürüyüşe katılmaları için yoğun çağrıda bulundukları görülmüştür.

Ancak; taraftar sitelerinden bu çağrıyı yapan ilgililerin resmi makamlara herhangi bir müracaatları yoktur. Yapılan çağrının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Kanuna aykırı olduğu ve kamu düzenini sarsıcı bir nitelik taşıması nedeniyle söz konusu yürüyüşe, Emniyet güçlerimizce izin verilmeyecektir.

Galatasaray Kulübümüzün değerli taraftarlarının yasal olmayan bu çağrıya katılmamalarını ve kanuna aykırı olan bu eyleme itibar etmemeleri uygun olacaktır."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!