G7'de büyük kriz belli oldu! Trump Merkel'e şeker fırlatmış

2 hafta önce gerçekleştirilen G7 zirvesinin yankıları sürüyor. Trump ve Merkel'in masanın etrafında göründükleri ve gerilim olduğu izlenimini veren fotoğrafın perde arkası ortaya çıktı. O anlarda Trump'ın Merkel'e şeker fırlattığı ve 'Sana bir şey vermediğimi söyleme' dediği iddia edildi.

G7'de büyük kriz belli oldu! Trump Merkel'e şeker fırlatmış

G7 zirvesinde çekilen dikkat çeken fotoğrafta ABD Başkanı Donald Trump ile Almanya Başbakanı Angela Merkel arasındaki geriliminin sanılandan da büyük olduğu ortaya çıktı. Trump'ın Avrupa'nın en güçlü lideri, Almanya'nın kadın başbakanına bir parça şeker fırlatıp "Artık sana hiçbir şey vermediğimi söyleyemezsin" dediği belirtildi.

CBS News'a çıkan 'Eurasia Group' (Avrasya Grubu) isimli danışmanlık kuruluşunun başkanı, siyaset bilimci-gazeteci Ian Bremmer, zirvenin sonuna doğru yaşanan olayı şöyle aktardı:

Ev sahibi Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile Merkel diğer müttefik liderlerle birlikte ABD Başkanı'na 'kurallara dayalı uluslararası düzene bağlılıktan' söz eden G7 zirvesi sonuç bildirisini imzalaması için baskı yapmaktaydı. Trump kollarını kavuşturmuş oturuyor, maruz kaldığı toplu baskıdan hoşlanmadığı her halinden belli oluyordu.

Sonunda kabul edip 'Tamam, imzalayacağım' dedi. Ama bu noktada ayağa kalkıp elini ceket cebine atarak Starbursts marka iki şeker çıkardı ve bunları masaya fırlattı. O sırada da Merkel'e "Al Angela, sana hiçbir şey vermediğimi söyleme" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!