Futbolcular bedelliyi nasıl yapacak?

Bedelli askerlik yapması beklenen futbolcuların 21 günlük zorunlu askerlik hizmetini ne zaman ve ne şekilde yapacağı merak ediliyordu.

Futbolcular bedelliyi nasıl yapacak?

Profesyonel Futbolcular Derneği Başkanı Hakan Ünsal, geçtiğimiz gün Milletvekili Alpay Özalan ile birlikte sporcuların bedelli askerliği ne zaman yapacağıyla ilgili bir dizi görüşmelerde bulunmuştu. Konuyla ilgili Lig Radyo'ya konuşan Hakan Ünsal şunları söyledi:

"Futbolcular değil de sporcular için konuyu gündeme getirdik. Sezon başlayacağı için bedelli askerliği sporcuların nasıl yapacağı merak ediliyordu. Yaptığımız görüşmeler iyi geçti. Gerekli makamlara sporcuların bedelli askerliği devre arasında veya sezon sonunda yapmasının uygun olacağını söyledik. İlgili makamlar da bu konuyu değerlendireceklerini söylediler."

Bedelli Askerlik ile ilgili yasal düzenleme tamamlanırken hak sahibi olan adaylar 15 bin TL'yi ilgili bankalarda hesaplara yatıracak. Buradan dekontlarını alan hak sahibi vatandaşlar, askerlik şubelerinde işlemlerini yaptıracak ve sonrasıdna 21 gün temel eğitim alacakları birliklerine teslim olacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!