Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Futbol Ülker'i küstürdü

Türk sporuna ciddi bir kaynak aktaran Ülker Grubu, futboldan desteğini çekmeye hazırlanıyor.

Futbol Ülker'i küstürdü

Sponsorluk anlaşma süresi biten spor kulüpleri ile sözleşmeleri yenilememe kararı alan grubun kulüplerde oluşan spekülasyon nedeniyle geri çekileceği bildirildi.


Yıldız Holding'in 2012 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği ve 2013 yılına ilişkin hedeflerinin paylaşıldığı basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker, sporda bütçenin dağılımını değiştirdiklerini belirtti.

Kulüplerde çok fazla spekülasyon oluştuğunu kaydeden Ülker, ''Arzu edilmeyen şeyler oluştu. Bir parça geri çekiliyoruz'' değerlendirmesinde bulundu.

Spora desteklerinin Yıldız Holding olarak devam edeceğini bildiren Ülker, bundan sonraki süreçte ülke tanıtımına yönelik spor faaliyetlerine daha fazla ağırlık vereceklerini söyledi.

Özellikle gençleri sporla tanıştırmaya yönelik faaliyetlere ağırlık verdiklerini kaydeden Ülker, ''Geleceğe yönelik yatırımlara, gençlere, altyapılara ağırlık veriyoruz. Gençleri sporla tanıştırmaya, aktif hayat şeklini benimseye yönelik yatırımlara ağırlık veriyoruz'' diye konuştu.

Fakat son dönemde kulüplerde oluşan spekülasyon nedeniyle geri çekildiklerini ifade eden Ülker, ''Büyük kulüplere destek olmak güzel bir şey olmakla beraber kulüpler temsiliyet bakımından sponsorlara tam hakkını veremiyorlar. Ondan müştekiyiz'' değerlendirmesinde bulundu.

Sözleşmesi biten kulüplerle (Beşiktaş, Tranzonspor ve Bursaspor) sözleşmeyi yenilemeyen grubun sözleşme süreleri beş yılın üzerinde olan Galatasaray ve Fenerbahçe ile sözleşmesini yenileyip yenilemeyeceğine günü gelince karar verileceği bildirildi.

Geçtiğimiz yıl sonunda Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, "Sponsorluk anlaşması biten spor kulüpleriyle sözleşme yenilemeyeceğiz. Sporun kalitesinde istenilen iyileşme sağlanamadı" açıklamasında bulunmuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!