Fuhuş operasyonunda yabancı uyruklu kadınlar yakalandı

Kocaeli İzmit'te, polisin fuhuş yapıldığını tespit ettiği eve düzenlenen baskında, yabancı uyruklu 4 kadın ile fuhşa aracılık eden 4 kişi yakalandı. Kadınlardan 3'ü, sınır dışı edilmek üzere Kocaeli İl Göç İdaresi'ne gönderildi.

Fuhuş operasyonunda yabancı uyruklu kadınlar yakalandı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları araştırmalar sonucu Kemalpaşa Mahallesi'ndeki evde fuhuş yapıldığını belirledi. Evi gözetime alan ekipler, içeriden çıkan 10 kişinin emniyette ifadesini alıp, serbest bıraktı.

Polis ekipleri, bu kişilerin ifadeleri doğrultusunda eve baskın düzenledi. Operasyonda Özbekistan, Tacikistan ve Gürcistan uyruklu 4 kadın ile fuhşa aracılık ve yer temin ettiği ileri sürülen G.Y. (44) isimli kadın ile A.G. (48), Y.A. (36) ve S.Y. gözaltına alındı.

Yabancı uyruklu 3 kadın, ifadeleri alındıktan sonra sınır dışı edilmek üzere Kocaeli İl Göç İdaresi'ne gönderilirken, Türk vatandaşlığı bulunan Gürcistan uyruklu kadın ise savcılık kararı ile serbest bırakıldı.

Fuhşa aracılık ve yer temin eden G.Y. isimli kadın ile beraberindeki A.G., Y.A. ve S.Y., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Fuhuş çetesinin lideri engelli kadın çıktı

YABANCI UYRUKLU OLMALARINDAN FAYDALANDIKLARI ÖĞRENİLDİ 

Gözaltına alınan şahıslar daha sonra Kocaeli Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Emniyetteki ifadelerinde 2'si Özbek, 1'i Tacikistan ve 1'i Gürcistan uyruklu 4 kadının yabancı uyruklu olmalarını kullanan çete lideri G.Y., A.G., Y.A., ve S.Y.'nin kadınları zorla fuhuş yaptırdığı öğrenildi. 

FUHUŞTAN 3 SUÇ KAYDININ DAHA OLDUĞU BELİRLENDİ 

Şahısların emniyetteki işlemlerinin ardından müşteri olarak operasyonun yapıldığı adrese gittiği belirlenen 10 kişi ve aslen Gürcistan uyruklu Türk vatandaşı kadın serbest bırakılırken, diğer 3 kadın ise sınır dışı edilmek üzere Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildi. Fuhuşa teşvik ve aracılık etme, yer ve imkan sağlamaktan 3 suç kaydı olan çete lideri G.Y.ve beraberindeki A.G., Y.A., S.Y ise emniyetteki işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesi'ne sevk edildi. 
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!