Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Fuhuş operasyonu kamerada

Osmaniye ve Gaziantep'te fuhuş çetesine yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarından örgüt lideri ile yardımcılarının da bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı.

Fuhuş operasyonu kamerada

Şüphelilerden 7'si tutuklanırken, aralarında tehdit ve baskı neticesinde akıl sağlığını kaybettiğine dair hekim raporu bulunan 9 kadın kurtarıldı.
Alınan bilgiye göre, Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince, gizli fuhuş yapan ve aracılık eden şahısların tespiti, fuhuş nedeniyle bulaşabilecek zührevi hastalıkların yayılmasının önlenmesi, genel ahlakın ve genel sağlığın korunması amacıyla çalışma yaptı.

Bu kapsamda saat 06.30 sıralarında Osmaniye il merkezi, Gaziantep ve Nizip ilçesinde 16 ayrı adrese yapılan eş zamanlı planlı operasyonda, tehdit, cebir ve şiddet yoluyla zorla fuhuş yaptıran, fuhşa aracılık eden ve yer temin ettiği tespit edilen aralarında örgüt lideri, lider yardımcısı ve üyelerin bulunduğu 10 kişi Gaziantep'te 6 kişi Osmaniye'de 1 kişi de Nizip ilçesinde olmak üzere toplam 17 şüpheli şahıs yakalandı.

Zorla fuhuş yaptırılan, kişi hürriyetinden yoksun bırakılan, tehdit ve şantajla çalıştırılan, toplam 9 mağdur kadın zorla çalıştırılmaktan kurtarıldı.
Yapılan tahkikatta mağdure kadınlardan birisinin suç örgütü tarafından yapılan tehdit ve baskı neticesinde akıl sağlığını kaybettiğine dair hekim raporunun bulunduğu, çocuğu olan mağdure kadınları ise çocuklarının öldürmekle tehdit edildiği, yine örgüt üyeleri tarafından mağdur kadınlara uyuşturucu kullandırılarak cinsel ilişkiye zorlandığı, örgüt lider yardımcısının Gaziantep Emniyet Müdürlüğünce 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'askeri firar' suçlarından arandığı, yine örgüt lider yardımcısının Hatay'ın Kırıkhan İlçe Emniyet Müdürlüğünce ise, 'tehdit' suçundan arandığı, ayrıca lider yardımcısının başkasına ait sahte kimlik kullanırken bu operasyon kapsamında yakalandığı belirlendi.

Yakalanan örgüt üyelerinden 2 şahsın aynı zamanda eşcinsel oldukları, örgüt lideri, yardımcısı ve üyelerinin çeşitli birçok suçlardan suç kayıtlarının olduğu tespit edildi. Suç örgütüne ait ikametlerde yapılan aramalarında 1 adet ruhsatsız 7.65 mm çapında tabanca ile çok sayıda silaha ait fişek ele geçirildi.

Operasyonda yakalanan 17 şüpheli şahıs "insan ticareti", "tehdit", "hakaret", "suç işlemek amacıyla örgüt kurma - örgüte üye olmak", "suç işlemek amacıyla teşkil edilmiş örgüt faaliyeti çerçevesinde fuhşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek - cebir veya tehdit kullanarak, hile ile ya da çaresizliğinden yararlanarak fuhuş yaptırmak', "başkasına ait kimlik veya kimlik bilgilerinin kullanılması" suçlarından adliyeye sevk edildi.

Şahıslardan örgüt lideri Ramazan Y., örgüt lider yardımcısı Mehmet K. ve Saadet D., örgüt üyeleri Menekşe K., Yusuf Y., Mahmut K. ve Mehmet B. isimli 7 kişi tutuklandı. 10 kişiye ise adli kontrol karar cezası verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!