FSM Bulvarı'nda hayat durdu

Gezi Parkı'nda yaşanan olayları protesto etmek amacıyla toplanan yaklaşık 10 bin civarında kalabalık grup yolu trafiğe kapatarak eylem yaptı. Heykel'de ise 500 kişilik bir grup eylem yaptı. Bursa Valiliği önünde askerler görev yaptı.

FSM Bulvarı'nda hayat durdu

Mesut DEMİR- Adem  GÜR - Hasan YALÇIN/ BURSADABUGUN.COM

Gezi Parkı için yaklaşık 10 bin civarında  kalabalık grup yolu trafiğe kapatarak eylem yapıyor... Bursa'da FSM Bulvarı'nı trafiğe kapatan kalabalık grup, tencere, tava ve kornalarla protesto yapıyor.

Kalabalık grup, 'Halk burada, Tayyip nerede?', Her yer Taksim, her yer İstanbul', 'Hükümet istifa', sloganları atarken, zaman zaman İstiklal Marşı'nı da okuyor. 

FSM Bulvarı'nın trafiğe kapatılmasıyla çok sayıda araç, korna çalıyor. FSM Bulvarı, korna sesleeri ve tencere sesleriyle inliyor. FSM Bulvarı'nda hayat durmuş durumda.

FSM Bulvarı'nda Acıbadem'e doğru ters yönden yürüyüşünü sürdüren kalabalık grup, yeniden İhsaniye kavşağına yürüyerek gelecek.

Kalabalık grup FSM Bulvarı'nda yürüyüş yaparak eylemlerine devam ediyor. FSM Bulvarı çift yönlü trafiğe kapalı..

FSM Bulvarı'ndaki kalabalık grup, yavaş yavaş azalıyor. Protesto eylemleri sürüyor.

HEYKEL'DE DE PROTESTO VAR

Osmangazi İlçesi Fomara Meydanı'dna toplanan ve sayıları 500 kişiye ulaşan kalabalık, Heykel Meydanına geçerek burada Gezi Parkı'ndaki protestoya destek verdiler. Heykel Meydanı'nda bulunan valilik binası dün gece olduğu gibi bu akşamda, polis bölgesinde olmasına rağmen çağrılan Jandarma Komando birlikleri tarafından korundu.

Toplanan kalabalık, sayıları 100 kişiye ulaşan jandarmaya sevgi gösterisinde bulundu. Bursa'da yaşanan protesto eylemleri nedeniyle polis geniş güvenlik önlemleri aldı. 

Heykel'de kalabalık grup dağılırken, askerler ve polisler, Valilik önünde güvenlik önlemi almaya devam ediyor.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!