Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Fransız askere saldıran şüpheli gözaltında

Fransız polisi, başkent Paris'te metroda devriye gezen bir askere yönelik saldırıyla ilgili olarak bir şüpheliyi bu sabah gözaltına aldı.

Fransız askere saldıran şüpheli gözaltında

Gözaltına alınan kişinin kimliği henüz açıklanmadı, ancak 22 yaşında olduğu ve daha önce küçük çaplı soygun eylemlerinden dolayı polis tarafından fişlendiği belirtildi.

Polis, şüphelinin bu sabah saat 06.00'da Paris çevresinde yakınlarının ikamet ettiği bir binanın önünde gözaltına alındığını duyurdu.

Polisin şüpheliye, La Defense metro istasyonunda bıraktığı çantanın içindeki eşyalar üzerinde yapılan genetik parmak izlemesi sayesinde ulaştığı ifade ediliyor.

Soruşturmayı yürüten kaynaklar, gözaltına alınan şüpheliyi "son üç veya dört yıldır gelenekselci, hatta radikal İslamcılarla ilişki içinde bir kişi" olarak tanımlıyor. Bu tanımlama İçişleri Bakanı Manuel Valls tarafından bir TV kanalına yapılan açıklamayla da doğrulandı.

Cedric Cordiez adlı 23 yaşındaki er 25 Mayıs Cumartesi akşamüstü La Defense metro istasyonunda iki meslektaşıyla devriye gezerken uğradığı saldırıda kretuar bıçağıyla boğazından yaralanmıştı.

Olayın birkaç gün öncesinde İngiltere'nin başkenti Londra'da da benzer bir saldırının meydana gelmiş olması bu tür saldırıların aşırı dincilerin yeni bir eylem türü olup olmadığı tartışması başlatmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!