Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Fotoğraf tartışmasında şok gelişme!

Saadet Partisi de Ebu Firas ile görüşmüş...

Fotoğraf tartışmasında şok gelişme!

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, Başbakkan Erdoğan'ın yanıtlamsı itemiyle verdiği soru önergesinde CHP'lileri suçladığı fotoğraftaki Ebu Firas'ın Saadet Partisi'ni de Suriye'de karşıladığını ifade ederek, "Onları da aynı şekilde suçlayuacak mısınız?" diye sordu.

Cihaner önergesinde, "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, grup konuşmasında Reyhanlı'daki terör saldırısını değerlendirmiş ve saldırıyı CHP ile ilişkilendirmeye çalışmıştır.

Saldırının planlayıcısının, CHP heyetini Şam'a götüren Ebu Firas olduğunu da iddia etmiştir. MİT'in bölgede başarılı çalışmalar yaptığını belirten Erdoğan, MİT'in elinde fotoğraflar olduğunu da ileri sürmüştür. Yine konuşmasından anlaşılmaktadır ki; belgelerden ve fotoğraflardan kastının, CHP'li milletvekillerinin medyaya ve kamuoyuna açık olacak şekilde yaptıkları ziyarete dair fotoğraflardır" dedi. Cihaner soru önergesinde şunlara yanıt istedi:

ONLARI DA SUÇLAYACAK MISINIZ?

* Bir süre önce Suriye'ye giden Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve beraberindeki heyeti Şam'da, Reyhanlı saldırısının planlayıcısı olduğu iddia edilen Ebu Firas'in (AnasAsalieh) karşıladığı doğru mudur, doğruysa Saadet Partisi ve Genel Başkanı'nı da aynı şekilde suçlayacak mısınız?

* Ebu Firas'ın (AnasAsalieh), Saadet Partisi ile Esad görüşmesinde tercümanlık yaptığı doğru mudur?

* Ebu Firas (AnasAsalieh) Saadet Partisi heyetinden kişilerle baş başa görüşmüş müdür?

NEDEN UYARMADINIZ?

* Başbakan Erdoğan'ın Reyhanlı saldırısının planlayıcısı olduğunu iddia ettiği Ebu Faris ile başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere devletin herhangi bir biriminden görevliler görüşmüş müdür?
* Ebu Firas (AnasAsalieh) isimli şahıs başka hangi heyetleri götürmüştür, aracılık etmiştir, görüşmelerde bulunmuştur? Bu bilgileri açıklamayı düşünüyor musunuz?

* Ebu Firas (AnasAsalieh) hangi tarihten bu yana istihbarat örgütleri tarafından izlenmektedir? Kendisinin takip edilen telefonu bulunmakta mıdır?

* Bahsi geçen şahsa ait bilgiler MİT'in elinde olduğu halde Suriye'ye giden heyetler neden uyarılmadı?

VATAN 
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!