Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Fomara'yı rahatlatacak proje Meclis'te tartışıldı

Bursa'nın trafikte sıkıntılı bölgesi Fomara Meydanı'na yapılması planlanan üstgeçit Bursa Büyükşehir Meclisi üyelerinin görüşlerine sunuldu.

Fomara'yı rahatlatacak proje Meclis'te tartışıldı

 

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Şehreküstü Meydanı'na trafiği rahatlatmak ve yayaların daha kolay kullanımı için yürüyen merdivenli üst geçit inşa edecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bugünkü meclis toplantısında, uzay üssünü andıran üst geçidin render projesi tartışmalara sebep oldu. Başkan Recep Altepe, yayaların karşıdan karşıya geçişlerinde sıkıntı yaşandığını, bu sebeple buraya bir üst geçit planladıklarını ifade ederek, "Şu anda bunu tartışmaya açıyoruz. Projesini hazırlayacağız. Sadece bir maket çizildi. Birisi çarşı, diğeri hastane ve otel olmak üzere üç noktadan ulaşılabilen yürüyen merdivenli bir üst geçit planlıyoruz. Kısa sürede inşa edip araç trafiğinin akışına da katkı sağlayacağız" dedi.
CHP'li grup sözcüsü Osman Ayradilli ise İmar Komisyonu üyelerinin Çin gezisinde benzer projeyi görüp hazırlattığını kaydederek, "Bu işler böyle olmaz. Bu işin uzman duayenleri var. Ön çalışma yapılmalı. Bir çok konuda başka yerden kopyalayıp getiriyoruz. Bu şehrin, bu lükenin mühendisleri var. Hatta Amerikalı ve İNgiliz mimarlar da işsiz olduğu için Türkiye'de yeni projelere katkı sağlıyor. Onlara da istediğimiz özellikteki projeleri yaptırabiliriz" diye konuştu.
MHP'li meclis üyeleri ise, üst geçit görüntüsünün kentin siluetini bozmaması, Fomara Caddesi'nden bakıldığında Ulucami ve Şehreküstü Camilerinin görüntüsünün silinmemesi gerektiğini ifade ettiler.


GEMLİKTEKİ SEÇİM MECLİSTE KONUŞULDU
Bursa Büyükşehir Belediye meclisinin bugünkü oturumunda Gemlik Belediye Başkanvekilliği için yapılan ve AK Partili Refik Yılmaz'ın dördüncü turda bir CHP'li üyenin desteğiyle kazandığı seçim gündeme damgasını vurdu
CHP sözcüsü Osman Ayradilli, "CHP'li üyenin oyuyla AKP'li belediye başkanı seçildi "dedi. Sonuçtan haberinin olmadığını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de "öyle mi olmuş" karşılığını verdi. Bunun üzerine Recep Altepe, "Demekki o da AK Partili belediyenin hizmetlerinden memnun kalmış" diye konuştu. CHPli Osman Ayradilli ise, "Kim bilir peşinde hangi maddi manevi bağlantılar var. Yakında çıkar kokusu " şeklinde konuştu.

Fomara'yı rahatlatacak proje Meclis'te tartışıldı Fomara'yı rahatlatacak proje Meclis'te tartışıldı Fomara'yı rahatlatacak proje Meclis'te tartışıldı Fomara'yı rahatlatacak proje Meclis'te tartışıldı Fomara'yı rahatlatacak proje Meclis'te tartışıldı
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!