Flightradar24 hacklendi!

Uçakların anlık olarak konumlarına erişebildiğimiz Flightradar24 isimli internet sitesi, dünyanın farklı kesimlerinden yüz binlerce kullanıcıya ücretsiz olarak hizmet veriyor. Fakat popüler internet sitenin geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgilere göre Flightradar24 hacklendi!

Flightradar24 hacklendi!

Peki dünya çapında yüz binlerce kullanıcıya sahip olan popüler internet sitesi Flightradar24 nasıl hacklendi?

Flightradar24 hacklendi, 250.000 kişi mağdur!

Şirket tarafından, yaptıkları güvenlik değerlendirmesi sonucunda hizmet altyapısında birden fazla güvenlik açığı tespit edildiğini, dolayısıyla hackerların bu açıklar üzerinden kullanıcı verilerine eriştiği açıklandı.

16 Mart 2016 tarihinden önce üye olmuş herkesin bu saldırıdan etkilendiği şirket tarafından doğrulandı. Yaklaşık 250.000 kullanıcının eposta adresi ve parolası sızdırıldı. Parolaların şifrelenmiş şekilde sızdırılmış olması, sızıntının kritiklik seviyesini bir nebze düşürmüş olsa da, etkilenen kullanıcı sayısı bir hayli fazla.

Site yetkilileri yaptıkları açıklamada herhangi bir kredi kartı verisi veya kişisel bilginin sızdırılmadığı ve sistemlerde bulunan tüm güvenlik açıklıklarının kapatıldığı belirtildi.

Saldırıdan etkilenen kullanıcılara mail yoluyla bilgilendirme yapan Flightradar24 yetkilileri acilen parola değiştirilmesi gerektiğini özellikle vurguladı.

Buna ek olarak hesap ayarlarında bulunan iki adımlı doğrulama seçeneğini aktif hale getirerek hesaplarını yeniden güvenli hale getirmeleri gerektiğini de ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!