Fırtına seraları yerle bir etti

Antalya'nın Demre İlçesi'nde sabaha karşı etkili olan fırtına ve hortum ağaçları devirdi, seraların çatılarını uçurdu. Fırtınada Noel Baba Müzesi'nin girişindeki mermer sütun da devrildi.

Fırtına seraları yerle bir etti

Demre'de geçen salı günü yüzlerce dönüm sera alanına zarar veren yağmur ve selin ardından bu kez fırtına ve hortum zarara yol açtı. Sabaha karşı saat 04.30 sıralarında etkili olan ve saatteki hızı zaman zaman 90 kilometreyi bulan fırtına, bazı ev ve işyerlerinin camlarını kırdı, tabelaları uçurdu. Ağaçları deviren fırtına, seraların camlarını kırdı, örtülerini parçaladı, çatılarını uçurdu. İlçe merkezinde bir vatandaşa ait garaj yıkıldı, parçaları yaklaşık 100 metre savruldu.

MERMER SÜTUN PARÇALANDI

Fırtına ve hortum, ilçe merkezindeki Noel Baba Müzesi'ne de zarar verdi. Fırtınada, müze girişindeki freskoları güneşten ve nemden koruyan, gölgeliklerin çelik halatları koptu. Örtü ise bulunduğu yerden düştü. Hortum, ana binaya girişin sol tarafından bulunan iki mermer sütundan birini de devirdi. Dev sütun üç parçaya ayrılırken, başlığı da yere düştü.

SERALAR YERLE BİR OLDU

Çevreli Köyü'nde ise ağaçları deviren fırtına hortuma dönüştü. 130 dekara yakın seranın plastik örtüleri parçalandı. 20 dekara yakın sera ise yerle bir oldu. Plastik örtüleri parçalanan seraları vatandaşlar, kendi çabalarıyla yeniden kapatmaya çalışıyor. Hortum nedeniyle seraları zarar gören Yusuf Akyalçın, "Hortum her şeyi yerle bir etti. Bir an evin yıkılacağını düşündük" dedi. Çevreli Köyü Muhtarı Mustafa Dalkıran ise "Saat 04.30 civarında çok sert rüzgar çıktı. Uğultuyla uyandık. Bazı arkadaşları gördüğünüz gibi mağdur etti. Birçok sera yıkıldı. Yaklaşık 150 dekar sera alanı zarar gördü. Çok mağduruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!