Fırat Delibaş için karar verildi

İstanbul'da organize suç örgütüne yönelik operasyonda örgüt elebaşı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Fırat Delibaş ile Efraim Yücel tutuklandı.

Fırat Delibaş için karar verildi

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Beyoğlu'nda bir  adrese düzenlenen baskında gözaltına alınan Delibaş ile Yücel'in emniyetteki  işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen şüpheliler, yargılandıkları İstanbul 15. Ağır  Ceza Mahkemesi'ndeki dava kapsamında açılan ara celsede savunma yaptı.

Mahkeme Başkanı Elif Gülşah Gürlek, duruşma tarihinin temmuz ayına  bırakılmış olduğunu belirterek, ancak dava dosyasında haklarında yakalama kararı  bulunan sanıklar Fırat Delibaş, Efraim Yücel ve Rıdvan Kartal'ın mevcutlu olarak  mahkemede hazır edilip celse açıldığını tutanağa yazdırdı.

Sanıkların kimlik tespitleri ve haklarında suçlamaların yüzlerine  okunduğu celsede, sanıklar haklarındaki "rüşvet,  tehdit ve  uyuşturucu madde  ticareti yapmak, ruhsatsız silah bulundurmak ile kumar oynatmak ve suç örgütüne  üye olmak" suçlamalarını kabul etmedi.

Görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, sanıklar Delibaş ve Yücel'in  tutuklanmalarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Delibaş ve Yücel'in üzerlerine atılı  "uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapmak, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak  ve yağma" suçlarından tutuklanmalarına hükmetti.

Heyet, diğer sanık Kartal'ın "kumar oynatmak için yer ve imkan  sağlamak ile rüşvet vermek" suçlarının niteliğinin adil kontrol kararı ile  yeterli denetim sağlanabileceğini dikkate alarak, hakkında çıkarılan yakalama  kararı geri alınıp yurtdışına çıkış yasağı konulan sanığın serbest bırakılmasına  karar verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!