Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Filmde oynatacağım' diyerek grup seks yaptı!

Sahte yönetmen bir kez daha sahnede

'Filmde oynatacağım' diyerek grup seks yaptı!

Kendisini film yönetmeni olarak tanıttığı kadınlarla, rol verme vaadiyle dolandıran sabıkalı Ahmet Hakan Yaşar, son senaryosunda mahkemelik oldu. Facebook'tan tanıştığı yönetmen asistanı E.K.'ye bir cep telefonu operatörünün sponsorluğunda ensest konulu filminde oynatacağı vaadi veren Yaşar, genç kadın ve bir arkadaşı ile grup seks yaptı. E.K. ise kandırıldığını anlayınca soluğu adliyede aldı ve Yaşar tutuklandı. Hakkında, "kişinin algılama yeteneği zayıflığından yararlanarak dolandırıcık" suçundan 7 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan zanlı, "Kimseyi kandırmadım. Sponsor bulduğum takdirde çekmeyi düşündüğüm filmde beraber çalışmayı teklif etmiştim. Yalan vaatte bulunmadım" dedi.

'ENSET İLİŞKİLER YAŞAN AİLENİN DRAMI' KONULU FİLM
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede kişinin algılama yeteneği zayıflığından yararlanarak dolandırıcılık suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ve 5 bin gün adli para cezası istenen Ahmet Hakan Yaşar'ın E.K. ve D. adlı kadınları kandırma yöntemi şöyle anlatıldı. İnternet ortamında Serdar Öner Atay adını kullanarak kendini film yapımcısı olarak tanıtan Ahmet Hakan Yaşar geçtiğimiz Ağustos ayında Facebook'tan 25 yaşındaki yönetmen asistanı E.K. ile tanıştı. Genç kadına Amerikan vatandaşı olduğunu, 20 yıldır Amerika'da yaşadığını söyleyen Yaşar bir cep telefonunun sponsorluğunda Türkiye'de film çekeceğini bildirdi. E.K.'ya internet ortamındaki fotoğraflarını gördüğünü, beğendiğini kendisine bir rol verebileceğini bildirerek, buluşma teklif etti. İkili Taksim'de buluştu. Sahte yönetmen, filmin konusunun ensest ilişkiler yaşayaşan bir ailenin dramı olduğunu, rol gereği de sevişmesi gerektiğini anlattı.

İKNA EDİP İLİŞKİYE GİRDİ
Rolü kabul etmeyen E.K.'ya Yaşar, kaza geçirdiği için diş tedavisi gördüğünü, yiyip içemediğini ancak canının yumurta çektiğini söyledi. Genç kadın da evinin yakında olduğunu belirterek sahte yönetmeni davet etti. İkili E.K'nın evinde yemek yedi. Ardından Yaşar, bir kişiyi telefon ile arayarak "Ben diğer oyunucuyu deği E.K.'yı filmde oynatmak istiyorum" dedi. Ardından da genç kadına bir gün sonra kendisiyle sözleşme yapacaklarını belirtti. Teklifi kabul eden E.K., Yaşar ile sabaha kadar sohbet edip, kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girdi.

ROL GEREĞİ İKİ KADINLA GRUP SEKS
İlerleyen günlerde Yaşar filmde problem çıktığını belirterek E.K.'yı oyalayıp, genç kadının evinde kalmaya devam etti. Cüzdanını ailesinde unuttuğunu belirten Yaşar, harcamaları da E.K.'ya yaptırdı. 29 Ağustos günü ise filmde rol değişkiliği olduğunu bir oyuncunun daha gerektiğini söyledi. E.K. da arkadaşı D.'yi eve çağırdı. Sahte yönetmen, 'rol gereği' diyerek iki kadınla grup seks yaptı. Evden ayrılan D. polise giderek sahte yönetmeni ihbar etti. Polis Ahmet Yaşar Aslan'ı gözaltına aldı.
E.K. sahte yönetmenden şikayetçi oldu.

FİLMİ ARŞTIRMAMI ENGELLEDİ
E.K. ifadesinde "Mesleğinin belgesel yönetmenliği olduğunu Amerika'da yaşadığını anlattı. Yeni kaza geçirdiği için yemek yiyemediğini söyledi. Canının yumurta çektiğini söyleyince evime davet ettim. Birilerini arayarak filmde rolü bana verdiğini söyledi. Kabul ettim. Aramızda elektriklenme oldu rızamla ilişkiye girdim" dedi. E.K., "Film şirketi sahibinin Amerika'dan Türkiye'ye geleceğini, sorunlar çıktığını, bahaneleriyle beni oyaladı. Cüzdanını ailesinde unuttuğunu belirterek günlerce evimde kaldı. Tüm harcamaları ben yaptım. Filmi araştırmak istediğimde bana engeloldu. Gizlilik kararı olduğunu, ilişkiye girdiğimizi kimseye söylememi istedi. Filmde her türlü rolü oynayabilecek, esnek bir kadına ihtiyacı olduğunu, benden bulmamı istedi. D. adındaki bir arkadaşıma haber verdim" dedi.

İSTEMEMEME RAĞMEN TERS İLİŞKİYE GİRDİ
Ahmet Hakan Yaşar'ın dışarıda buluştuğu D. adlı kadını rahat konuşabilmek bahanesiyle kendi evine götürmeye ikna ettiğini ifadesinde anlatan E.K. "Evde bizi zorla denemek amaçlı filmdeki sahnelerin gereği olarak grup şeklinde sevişmeye zorladı. Bir süre denemeye çalıştık. D.'ye telefon gelince acil evden ayrıldı. İstemememe rağmen ters ilişkide bulundu" dedi.

EVİMDE 20 GÜNDE 9 BİN TL HARCATTI
E.K. 20 günden fazla evinde kalan sahte yönetmenin kendisini 9 bin TL dolandırdığını ve şikayetçi olduğunu belirtti.

YALAN VATTE BULUNMADIM
Polis, Ahmet Yaşar Aslan'ın cinsel saldırı suçundan 3 dolandırıcılık suçundan da 2 kez suç kaydının bulunduğunu belirledi. Sahte yönetmen çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Mahkemede suçlamaları reddeden Aslan, "Kendisini filmlerde oynatacağım vaadiyle kandırmam üzerine menfaat temin etmem söz konusu değildir. Sponsor bulduğum takdirde çekmeyi düşündüğüm filmde beraber çalışmayı teklif etmiştim. Yalan vaatte bulunmadım. E.'nin arkadaşı D. benim hakkımda çıkan sahte yönetmen ile ilgili haberleri bulup polise ihbar etmiş" dedi.

DAVA AĞIR CEZA MAHKEMESİNDEN ASLİYE
CEZA MAHKEMESİNE GÖNDERİLDİ
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, Ahmet Hakan Yaşar hakkında kişinin algılama yeteneği zayıflığından yararlanarak dolandırıcılık suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası ve 5 bin gün adli para cezası istemiyle ağır ceza mahkemesinde dava açıldı. İstanbul 21 Ağır Ceza Mahkemesi, E.K.'nın 25 yaşında, akli dengesinin yerinde olduğunu belirterek yasa gereği 10 yıldan az suçların Asliye Ceza Mahkemeleri'nde görüleceği gerekçesiyle dosyayı yetkisizlik kararıyla asliye ceza mahkemesine gönderdi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!