FETÖ şüphelisinden soru hırsızlığı itirafı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 2010'daki komiser yardımcılığına geçiş sınavına yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmasının ardından etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan eski komiser yardımcısı, örgütün soru hırsızlığını anlattı.

FETÖ şüphelisinden soru hırsızlığı itirafı

2010'daki Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavında, FETÖ üyelerinin  yazılı sınav öncesinde sorulara erişerek bunları örgüt mensuplarına verdiklerinin  tespiti üzerine geçen hafta 76 ilde eş zamanlı başlatılan operasyonda bin 112 kişi hakkında yakalama kararı verildi.

Bu kapsamında gözaltına alınan eski komiser yardımcısı B.S, etkin  pişmanlık hükümleri kapsamında İzmir 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ifade verdikten  sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Meslekten 2016 yılında ihraç edilen ve FETÖ'nün çözülmesi için  bildiklerini anlatacağını belirten B.S, örgütle, ailesinin maddi durumunun kötü  olması nedeniyle 12 yaşında tanıştığını dile getirdi.

Lise döneminde kısa süre FETÖ'nün yurdunda kaldığını anlatan eski  komiser yardımcısı, üniversiteyi kazanamadığı için polisliğe başvurduğu kaydetti.

Polislik sınavında örgütten herhangi bir yardım almadığını iddia eden  B.S, görev yaptığı şehirlerde FETÖ'nün sohbetlerine katıldığını, himmet  verdiğini, örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'un telefonuna yüklendiğini  ve bazı örgütsel faaliyetlerde bulunduğunu anlattı.

2010'daki komiser yardımcılığına geçiş sınavına ilişkin bazı detayları  anlatan B.S, şu bilgileri paylaştı:

"2006 ve 2009'daki komiser yardımcılığına geçiş sınavlarından  başarısız oldum. Bu sınavlarda FETÖ'den bir yardım almadım. 2010'daki sınavda ise  örgütten yardım alarak başarılı oldum. Manisa'da görev yaptığım 2010'da evde  yalnız olduğum bir akşam U.T. adındaki bir komiser yardımcısı benimle iletişime  geçerek bir evde buluştuk. Burada 'Cemalettin' (mahrem imam) adındaki örgüt  mensubuyla gizli görüştük. Cemalettin, sehpa üzerindeki Kur'an-ı Kerim üzerine  elimi bastırarak 'kimseye söylemeyeceğime' dair yemin ettirdi. Yemin ettikten  sonra 3-4 teksir kağıdını bana verdi. Teksir kağıtlarının üzerinde sanırım 75 ya  da 80 soru vardı. Bu sorular polis meslek mevzuatıyla ilgiliydi. Genel kültürle  ilgili sorular yoktu. Sınavda bu soruların tamamı çıktı. Ben de soruların  cevapları vardı. Bu soruları yemin ettiğim için eşim dahil hiç kimseye  söylemedim."

Eski komiser yardımcısı B.S, sonuç olarak sınavdan 86 puan aldığını  ifade etti.

Aynı şekilde soru verilen başka örgüt üyesini tanıyor musun?"  şeklindeki soru üzerine B.S, "Kur'an-ı Kerim üzerine yemin ettirdiler. Eşime dahi  bunu söyleyemedim. Bunu kimse kimseye söylemedi, söyleyemez de... Eşime bile  avukatım aracılığıyla yıllar sonra açıklayabildim. Yemin ettirildiği için kimse  kimseye söylemedi. Soruları bu şekilde aldığım için vicdan azabı ve pişmanlık  yaşadım. 'Cemalettin' isimli beni yakan şahıs yıllardan beri vicdanımı yakıyor.  İnsanların kul hakkına girdim, bunlar yaktı beni. Uyku uyuyamıyorum. Cemalettin  karnıma köz ateşi attı." cevabını verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!