FETÖ'nün "VIP dinleme" davası kapalı duruşmada devam edildi

Siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi usulsüz dinledikleri iddiasıyla eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Akyürek, eski emniyet müdürleri Yılmazer ile Atayün'ün de arasında bulunduğu 181 kişinin yargılanmasına kapalı duruşmada devam edildi.

FETÖ'nün ''VIP dinleme'' davası kapalı duruşmada devam edildi

Siyasetçi, sanatçı, gazeteci ve iş adamı birçok kişiyi  usulsüz dinledikleri iddiasıyla eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ile Yurt  Atayün'ün de arasında bulunduğu 181 kişinin yargılanmasına devam edildi. 

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinin "kamu güvenliği" gerekçesiyle aldığı  karar uyarınca kapalı görülen duruşmaya bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar,  müştekiler ve tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada sanıklardan, eski Ankara İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı  Hami Güney ile eski İstihbarat Dairesi Başkanı Gürsel Aktepe'nin savunmalarını yaptığı, bazı müştekilerin beyanlarının alındığı ifade edildi.

Öte yandan davanın dünkü duruşmasında, mağdurlar arasında isimleri  geçen iş adamları Rahmi Koç ve oğlu Ali Koç'un avukatının müdahil olma talebinde bulunduğu öğrenildi.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski Emniyet Genel Müdürlüğü  İstihbarat Daire Başkanları Ramazan Akyürek ve Ömer Altıparmak'ın da arasında bulunduğu 50 sanık hakkında eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, bazı  Cumhurbaşkanlığı danışmanları ile Anayasa Mahkemesi üyelerinin yakınları, hakim, gazeteci, iş adamı, siyasetçi, emniyet müdürü ve insansız hava aracı projesinde  yer alanların da arasında olduğu 48 kişiyi, soruşturma dosyalarına farklı  isimlerle dahil ederek dinledikleri gerekçesiyle Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde  dava açmıştı.

Bu mahkeme ile başka bazı mahkemelere, yine usulsüz dinleme  suçlamalarıyla açılan davaların da bu davayla birleşmesinin ardından sanık sayısı  181'e yükselmişti.

Sanıklar, "terör örgütü FETÖ/PDY üyesi olmak", "resmi belgede  sahtecilik", "haberleşmenin gizliliğini ihlal", "özel hayatın gizliliğini ihlal",  "kişisel verilerin kaydedilmesi", "iftira" gibi suçlardan yargılanıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!