Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Fetih'ten Mısır medyasına kınama

Fetih Hareketi Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Rabah, "Mısır medyasının Hamas ve Gazze karşıtı propaganda yapmasını kınıyoruz" dedi.

Fetih'ten Mısır medyasına kınama

Fetih Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yahya Rabah, Mısır medyasının "Hamas ve Gazze karşıtı propaganda yapmasını" kınadığını belirtti.

Rabah, Mısır'daki bazı siyasi partiler ve emniyet kurumlarının, ülkedeki mevcut kargaşaya Hamas'ı da müdahil etmek amacıyla kamuoyunu kendi hedefleri doğrultusunda yönlendirdiğini ifade etti.

Hamaslı liderlere Mısır medyasının Fetih hareketine yönelttiği ithamları çürütmesi çağrısı yapan Rabah, "Mısır medyasının Hamas ve Gazze karşıtı propaganda yapmasını kınıyoruz" dedi.

Mısır'daki televizyon kanalları, Hamas'ın ülkenin iç işlerine karıştığı ve Müslüman Kardeşler Teşkilatını askeri olarak desteklediğini öne sürerken, Gazze'deki Filistin hükümeti ise iddiaları yalanlıyor.

Gazze'deki Filistin Hükümeti Sözcüsü İhab el-Gasin, Mısır medyasının Gazze'yi ülkedeki mevcut olaylara dahil etmek istediğini dile getirerek, Mısır'ın iç işlerine karışmadıklarını kaydetti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!