Ferhat Göçer: Neşet Ertaş'ın askeriyim

Kırşehir'de Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali'nin ilk gününde sahneye çıkan Ferhat Göçer adeta bozkırı inletti. Büyük ustanın adına düzenlenen festivalde sevilen şarkılarını seslendiren sanatçı repertuarında Neşet Ertaş türkülerine de yer verdi. Ferhat Göçer "Ben Neşet Ertaş'ın askeriyim" dedi.

Ferhat Göçer: Neşet Ertaş'ın askeriyim

Bu yıl Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Müzik ve Güzel sanatlar Üniversitesi, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi işbirliğinde ikinci kez düzenlenen "Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali" 3-5 Ağustos tarihlerinde ozanlar diyarı Kırşehir Cacabey meydanında yapılıyor. Festivalde yine büyük ustanın üç kelime ile özetlediği hayat felsefesi "sevgi, saygı ve hoşgörü" çerçevesinde konserler, söyleşiler ve panellerin yanı sıra bir de ödül töreni yapılacak.

Bozlak denildiğinde akla gelen ilk isim olan Neşet Ertaş'ın, toplumun her kesiminin gönlünde taht kuran Yalan Dünya, Zahidem, Gönül Dağı gibi eserleri ünlü sanatçıların yanı sıra, abdallık ve bozlak kültürünü gelecek nesillere aktaran yerel sanatçıların konserlerinde bir kez daha halkla buluşacak.

İlk gün Ferhat Göçer konseri...

Duygu Canbaş'ın sunuculuğunu üstlendiği festivalin ilk gününde, Cacabey meydanına kurulan dev sahnede Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve festivalin Genel Sanat Yönetmeni ve Ankara Müzik ve Güzel sanatlar Üniversitesi Rektörü Erol Parlak birer konuşma yaptılar. Yerel sanatçılardan Ahmet Yazgan, Fındık Buse Katılmış, Aytuğ Gökdemir ve Elif Buse Doğan mini konserlerinde kendi şarkılarının yanı sıra Neşet Ertaş türkülerine de yer verdiler.

Gecenin finalinde ise Ferhat Göçer sahne aldı. Yaklaşık on bin kişinin izlediği konserde sahneye çıkan ünlü sanatçı festivale adı verilen büyük usta Neşet Ertaş için övgü dolu sözler söyledi. Festivale emeği geçenlere teşekkür eden Ferhat Göçer "Türkçe müzik dinleyen herkesin gönlünde taht kuran büyük bir ustanın huzurundayız. Acı dolu bir hayatı olan büyük ustanın en çok 'Yalan Dünya' türküsünü beğeniyorum. Benim duygularımı anlatan müthiş bir edebiyata sahip eserdir. O şarkı söylediği zaman dinlediğimde benim bütün hücrelerine genlerime kadar işlediğini hissederim. Ben Neşet Ertaş'ın askeriyim" dedi. Konserinde büyük ustanın "Neredesin Sen" adlı türküsünü de seslendiren sanatçı Neşet Ertaş'ın sahnedeki dev posteri altına oturarak gitarı ile şarkı da söyledi.

Kendisini izlemeye gelenler ile Cem Karaca, Barış Manço, Edip Akbayram, Livaneli gibi ünlü sanatçıların hit olmuş şarkılarını koro halinde söylerken büyük bir coşku yaşandı. Yaklaşık iki saat sahnede kalan ve sahneden cep telefonu ile selfie çekip video kaydı yapan sanatçı konserden ve festivalden çok büyük bir keyif aldığını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!