Fenerbahçe UEFA ile görüştü

Fenerbahçe'de yeni başkan Ali Koç ve yöneticiler, UEFA ile görüşmek için özel jetle İsviçre'ye gitti. Ali Koç yönetiminin UEFA görüşmesinde neler yaşandı?

Fenerbahçe UEFA ile görüştü

Camia özellikle sportif direktör Damien Comolli'nin teknik direktör ve yeni transferler konusuna kilitlenmişken yönetim ise mali konuları rayına oturtmak için çaba sarf ediyor. 

Bunun için de en büyük engel bilindiği gibi UEFA'nın koyduğu FFP anlaşması. 

Başkan Ali Koç ve kurmayları gerek kongre sürecinde gerekse göreve geldikten sonra öncelikli olarak çok kötü durumda olan mali yapıyı yoluna sokmak istediklerini açıkça belirtmişlerdi. 

7 Haziran tarihinde başkan Ali Koç'un ilk hedefinin FFP olduğunu duyurmuştu. 

Nitekim Ali Koç ve ekibi göreve geldikten sonra öncelikli olarak mali durumları gözden geçirdikten sonra UEFA'nın yolunu tuttular.  

Bu önemli zirvede mali açıdan yapılması hedeflenen planlar anlatılırken özellikle Türkiye'de döviz piyasasında yaşanan dalgalanmalar kapsamlı bir şekilde UEFA yetkililerine anlatıldı. 

Başkan Ali Koç ve ekibinin şartların yumuşatılması konusunda yaptığı görüşmelerin son derece olumlu geçtiği ve UEFA yetkililerinin kendilerine yapılan sunumdan memnun kaldıkları öğrenildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!