Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Fenerbahçe'nin kaderi ne olacak ?

Kurul cezayı 1+1 yıla düşürür, daha önce Sarı-Lacivertli kulübün Devler Ligi'ne gitmediği 1 yılı hesaba katarsa F.Bahçe'nin Avrupa'da önü açılır.

Fenerbahçe'nin kaderi ne olacak ?

 

F.Bahçe, UEFA Tahkim Kurulu'nda savunmasını yaptı. Peki şimdi ne olacak? Nasıl bir karar çıkacak? F.Bahçe'nin kaderini belirleyecek biri 15 Temmuz, diğeri de 19 Temmuz olmak üzere iki kritik tarih var. 15 Temmuz'da Tahkim kararını açıklayacak, 19 Temmuz'da ise Şampiyonlar Ligi 3. en eleme kurası var. Pazartesi F.Bahçe'nin faksına UEFA'dan 5 farklı karar gönderilebilir. Bu kararlar doğrultusunda F.Bahçe'nin 19 Temmuz'da Şampiyonlar Ligi kura çekimine katılıp katılmayacağı belli olacak. İşte olasılıklar:

CEZA KALKAR, FB BERAAT EDER

F.Bahçeli hukukçular, ilk günden beri bu tezi savunuyor. Davanın sportif olmadığını savunanlar bu ihtimalin düşük olduğunu, UEFA'nın çeşitli lobilerin etkisi altında beraat kararı vermekten ısrarla uzak duracağını savunuyor.

CEZA YENİDEN 5 YIL ERTELENİR

Disiplin Kurulu'nun Steaua Bükreş örneğinde benzer bir hüküm var. Rumenler'e ceza verilmedi ama UEFA gözlem altında tutacağını açıkladı. Steaua Bükreş F.Bahçe'ye emsal olabilir. F.Bahçe cezasında erteleme talep ediyor.

2+1 YILLIK CEZA AYNEN ONANIR

Bu da kıyamet senaryosu. F.Bahçe, hemen CAS'a başvurur. Spor Tahkim Mahkemesi, dosyayı acil görüşüp, F.Bahçe'nin 19 Temmuz'daki kuralara katılmak için yapacağı tedbir başvurusunu değerlendirir. CAS ya tedbir alır F.Bahçe kuraya katılır ya da tedbir talebini reddedip, davayı esastan görüşmek için tarih verir. F.Bahçe'nin ağır bir tazminat isteyeceği davanın en erken Aralık ayında görüşülmesi mümkün olur.

1 YILA AFLA CEZA 1+1 YILA İNER

Tahkim Kurulu, orta yolu seçip herkesin memnun olacağı bir karar alabilir. Bu kararla 3 Temmuz sürecine  mutlak ceza vermek isteyen UEFA yönetimi de elini rahatlatır.

1+1'E İNER 1 YILI ÇEKMİŞ SAYILIR

F.Bahçe, 3 Temmuz sürecinde Şampiyonlar Ligi'nden bir yıl ihraç edildi. Infantino imzalı mektupta TFF'ye cezanın 1 yıl ile sınırlı olduğu vurgulanıyor. UEFA'nın sözünü tutması halinde F.Bahçe, Şampiyonlar Ligi'ne yine katılır.

AKŞAM

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!