Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Fenerbahçe ile Beşiktaş'a ceza indirimi gelebilir

Fenerbahçeli yöneticiler Şekip Mosturoğlu ile İlhan Ekşioğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'nun geçen yıl verdiği 1 yıllık hak mahrumiyeti cezasını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşıdı. Öte yandan Hürriyet'e konuşan Alman spor hukukuçuları Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın aldığı cezalarda UEFA'nın indirim yapabileceğini iddia etti.

Fenerbahçe ile Beşiktaş'a ceza indirimi gelebilir

SARI lacivertli kulübün iki yöneticisi, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu AİHM'e başvurdu. Tahkim Kurulu'ndan geçtiğimiz yıl haklarında 1 yıl hak mahrumiyeti çıkan iki yönetici, Türkiye'deki hukuk yolları tamamlandığı için haklarını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde arayacaklar.

İki yönetici mahkemeden sıra numarası alırken mahkeme tarihi geldiğinde savunmalarını burada bir kez daha yapacaklar. İki yönetici de Tahkim Kurulu kararları kesin ve değişmez olduğu için son çare olan AİHM'ye gitme kararı aldılar.

Anayasa Mahkemesi'NE DE BAŞVURACAKLAR

F.Bahçe Kulübü'nün yöneticileri süreç bitiminde eğer kararlar olumlu çıkmazsa anayasada yer alan 'hukuka uygun olmayan deliller toplanamaz' ilkesi gereği Anayasa Mahkemesi'ne de başvuracak.

Cezada indirim yapılabilir

F.BAHÇE ve Besiktas kulüplerinin UEFA tarafindan aldiklari cezaları, Hürriyet'e degerlendiren Alman spor hukukçulari cezalari fazla buldu.

Ersun Yanal'ın da arkadasi olan uzman spor hukuku doçenti Christof Wieschemann "UEFA, Fenerbahçe hakkında 2+1 yıllık verdiği cezayla, mümkün olan daha ağır kararı uyguladı. Daha önce bir yıl Avrupa kupalarına katılmadığı için F.Bahçe'nin cezasında indirim yapılabilir" dedi.  Cem MIRZANLI / HAMBURG

Tahkim duruşması 10 Temmuz'da

UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği Avrupa kupalarından 2+1 yıl men cezasına itiraz eden F.Bahçe'nin UEFA Tahkim Kurulu'ndaki duruşması 10 Temmuz'da yapılacak. Daha önce savunmaların 11 Temmuz'da verileceği duyurulmuştu.

Tedbir kararına itiraz edildi

F.BAHÇE genel kurul üyeleri, başkan Aziz Yıldırım ile yöneticiler, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun üyeliklerini tedbiren durduran mahkeme kararına itiraz başvurusunda bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!