Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Fazıl Say'ın avukatından açıklama

"Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama" iddiasıyla yargılanan dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın Avukatı Meltem Akyol'dan dava süreciyle ilgili bir açıklama geldi.

Fazıl Say'ın avukatından açıklama

 

 

Akyol hafta içinde basında yer alan "Adalet Bakanlığı'nın Fazıl Say tarafından yapılan başvuru talebini reddettiği" yönündeki haberleri yalanladı.

Akyol'un açıklaması şöyle:

"Yanlış algılanan ve toplumun yanlış bilgilendirilmesine neden olan bir hususu düzeltme ihtiyacı doğmuştur.

Yazılı ve görsel medyada,  Müvekkilim Fazıl Say hakkında açılan davada, gelinen son aşamada, Adalet Bakanlığı'nın,  tarafımızdan yapılmış bir başvuru talebini reddettiği ve müvekkilim hakkında olumsuz bir karar verdiği şeklinde ifadeler yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı'na, İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi'nin itiraz talebimizin kabulü yönünde vermiş olduğu karara karşı, kanun yararına bozma talebi ile İstanbul 19. Sulh Ceza Mahkemesi hakimi başvurmuştur. Bu başvuru neticesinde Adalet Bakanlığı, kanun yararına bozma yoluna gidilmeyeceği yönünde bir karar vererek, dosyayı mahkemesine iade etmiştir. Bu aşamada tarafımızdan herhangi bir kanun yoluna başvurulmuş ve / veya başvurumuz reddedilmiş değildir. Bu nedenle, yazılı ve görsel medyada tarafımızdan yapılan bir başvurunun reddedilmiş ve müvekkilim hakkında tekrardan olumsuz bir karar verilmiş gibi ifade edilmesi kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine neden olmaktadır.

Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!