Fatih Terim'e hakaret davası

Antalya'da 2011 yılında Mürüvvet Karaboğa'nın, Mardan Stadyumu'nda oynanan Medical Park Antalyaspor-Galatasaray maçında kendisine küfür ettiği iddiasıyla manevi tazminat davası açtığı Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında, 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle ayrıca kamu davası açıldı.

Fatih Terim'e hakaret davası

Karaboğan'ın avukatı Rasim Demirkan, olayın yargıya intikal ettiğini ve yargının en doğru kararı vereceğini söyledi.
Mardan Stadyumu'nda 21 Ekim 2011 yılında kendisine küfür edildiği iddiasıyla şikayetçi olan kadın taraftar Mürüvvet Karaboğa'nın avukatı Rasim Demirkan, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na maçtan bir gün sonra, suç duyurusunda bulundu. Antalya 7'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 100 bin liralık manevi tazminat talebiyle açılan dava sonrası, Fatih Terim'in avukatı Müge Demirel karşı dava açtı.

1 YIL 3 AY SONUNDA
Yaklaşık 1 yıl 3 aydır soruşturmayı yürüten Antalya Cumhuriyet Savcısı Fevzi Argıç tarafından hazırlanan iddianame, 1. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Savcı Argıç, hem Mürüvvet Karaboğa'ya küfür ettiği, hem de yan hakem Volkan Ahmet Narinç'e 'Görevli memura görevinden dolayı hakaret' ettiği iddiasıyla Fatih Terim'in cezalandırılmasını istedi.

YAN HAKEM KAMU GÖREVLİSİ
Galatasaray Teknik Direktörü Terim, her bir olay için 3 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenirken, yan hakemin maç sırasında kamu görevlisi olması nedeniyle Terim'in alacağı ceza, üçte biri oranında artırılması ve kamu görevlerinden men edilmesi talep edildi. Galatasaray Teknik Direktörü Terim için toplamda ceza 6 ayla, 4 yıl 8 aya kadar hapis cezası talebinde bulunulmuş olundu.

KARŞILIKLI DAVA AÇILDI
Dava ile ilgili açıklamada bulunan Mürüvvet Karaboğan'ın avukatı Rasim Demirkan, 2011 yılında 21 Ekim günü Antalyaspor ile Galatasaray müsabakasında teknik direktör Fatih Terim ile müvekkili Mürüvvet Karaboğa arasında yaşananların yargıya intikal ettiğini söyledi. Demirkan, yapılan soruşturma sonucunda Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Fatih Terim müvekkilim ve yan hakeme hakaret ve küfür ettiği kanaatine vardığı için hakkında Antalya 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ne dava açıldığını hatırlattı.

YARGI DOĞRU KARARI VERECEKTİR
Demirkan sözlerine şöyle devam etti: "Biz o tarihte Fatih Terim aleyhine müvekkilime kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu için manevi tazminat davası açmıştık. Karşı tarafta kendisinin böyle bir hakarette bulunmadığını bizim bu davayı açmakla kendisinin kişilik haklarına saldırıda bulunulduğunu iddia ederek, karşı dava açtı. Bu dava Antalya 7. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde devam ediliyor. Tanıkların dinlenmesi aşamasına gelindi. Bir kısım tanıklar dinlendi. Yakın zamanda ilk duruşma var. Bu arada da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma sonunda dava açıldı. Olay yargıya intikal etmiştir. Kararı yargı verecektir. Biz yargıya güveniyoruz, verilecek kararı saygıyla karşılarız"
Demirkan, dünden bu yana şahsı ve müvekkiliyle iygili internet ortamında hakaretler edildiğini ve bu yapılanları doğru bulmadığını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!