Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

'Fatih Sultan Mehmet' dediğini yaptı

Fetih 1453 filminde Fatih Sultan Mehmet'i canlandıran başrol oyuncusu Devrim Evin bugün katıldığı gezi parkı eyleminde sert açıklamalar yaptı.

'Fatih Sultan Mehmet' dediğini yaptı

 

"BAŞKONUK" OLARAK ALDIĞI DAVETİ REDDETMİŞTİ


Belediye ve Valiliğin düzenlediği Fetih Kutlamalarına "Başkonuk" olarak davet edilen ancak bu daveti "eylemde olacağım" diyerek reddeden Devrim Evin söylediği gibi, nöbetleşe devam eden "Gezi Parkı Eylemi" ne geldi.


"İSTANBUL'UN KATLEDİLİŞİNE GÖZ YUMMAYAN İDEOLOJİYE YAKINIM"


Burada habercilerin sorularını yanıtlayan Evin, daveti dahil olduğu meslek örgütünün toplantısı sırasında aldığını, söz konusu örgütün Reyhanlı dahil çeşitli aktivitelere, bu eylemleri katılmayı tercih ettiği için de daveti reddettiğini anlattı.


Fatih Sultan Mehmet'i canlandırdığı Fetih 1453 filminin eşine ender rastlanır bir başarıya imza attığını söyleyen Evin, İstanbul'un katledilişine göz yummayan bir ideojiye yakın olduğu için benzer eylemlere katıldığını söyledi.


"DÜN GECE DE BURADAYDIM, BUGÜN DE BURADAYIM"


Devrim Evin, daveti reddetmesiyle gündeme gelmeden önce dün gece de eylemcilerin arasında olduğunu söyledi. Evin, Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u alıp Ayasofya'ya girdiği güne dair bir olayı da anlattı. Fatih Sultan Mehmet'in Ayasofya'nın değerli parçalarını sökmeye çalışırken gördüğü yeniçeri askerini tokatladığını söyleyen Evin "Fatih, -şu andan itibaren buradaki bütün eserler benim himayem altındadır- dedi. O günden sonra da hiçbir eser yıkılmadan himaye edildi. Bizim ecdadımız budur" diye konuştu.


"DİRENENLERİN ARASINDA OLACAĞIM"


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Taksim düzenlemesi ve eylemlerle ilgili sözlerini dinlediğini de anlatan Evin, "Biz de direneceğiz.Tarih yıkanları da direnenleri de yazacak. Ben direnenlerin arasında olacağım" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!