Fatih Altaylı: Arap Emirlikleri'nde bile alkol serbest

Yazar Fatih Altaylı, Şanlıurfa ve Mardin'de beş yıldızlı otellerde alkollü içki satışının olmamasına verdiği tepkiye gelen eleştirileri değerlendirdi. Altaylı, "Arap Emirliklerinde bile serbest, Suudi Arabistan'ın yeni planladığı turizm bölgesinde serbest olacağı söyleniyor alkolün, niye?" dedi.

Fatih Altaylı: Arap Emirlikleri'nde bile alkol serbest

Fatih Altaylı, "Para veren misafir umduğunu ister, bulduğunu değil" başlığıyla yayımlanan yazısında "Daha önce de yazdım ister satarsınız, ister satmazsınız. Ama satmıyorsanız 'Bize turist niye gelmiyor' diyemezsiniz" ifadesini kullandı.

Kendisine yönelik olarak "Turistler sorun yaratmıyor, sana ne" ifadesinin kullanıldığını belirten Altaylı, "Dediğim de bu, bunu sorun yapmayan gelir yine ama çoğunluk gelmez. Adam tatile çıkmış, keyif yapmak ister, o keyiflerin arasında iki kadeh içmek de varsa, keyfini kaçırma pahasına oraya gelmez. Bu kadar basit" diye yazdı.

Altaylı, şöyle devam etti:

"O zaman da 5 milyon turist yerine 1 milyona razı olursun. Üstelik o gelen 1 milyondan adam başı 100 dolar alacağına 500 dolar alırsın. Hesap basit. Arap Emirliklerinde bile serbest, Suudi Arabistan'ın yeni planladığı turizm bölgesinde serbest olacağı söyleniyor alkolün, niye? İşte bu söylediğim nedenden."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!