Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Faruk Çelik, Bayburt'ta

İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı açılışı ile Turgut Özel Bulvarı'nda Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü'nün hizmet binasının temel atma törenine katılmak üzere gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Topyekun düşmanları nasıl ülkeden çıkardıysak bu terör belasını da inşallah dönmemek üzere gömeceğiz" dedi.

Faruk Çelik, Bayburt'ta

Gümüşhane'den karayoluyla Bayburt'a gelen Bakan Çelik, Valilik, Belediye ve AK Parti İl teşkilatını ziyaret etti. İŞKUR Toplum Yararına Çalışma Programı açılışına katılan Bakan Çelik, Afyonkarahisar'daki askeri tesiste meydana gelen patlamada 25 askerin şehit olmasının acısını yaşadıklarını belirtti.
Türkiye'nin dünya devleti olmasını hazmedemeyenlerin olduğunu ifade eden Çelik, teröristlerin, ülkenin kalkınmasını istemeyenlerin maşası olduğunu ve asla emellerine ulaşamayacaklarını ifade etti.
Bakan Çelik, "İnşallah bu yürekli insanlar bu memlekette durdukça ay yıldızlı bayrak hep dalgalanacaktır. Çünkü biz bu vatanın sıradan toprak parçası olmadığının bilinci içerisindeyiz. Topyekun düşmanları nasıl ülkeden çıkardıysak bu terör belasını da inşallah dönmemek üzere gömeceğiz" dedi.
Bakan Çelik, sosyal güvenlikte yaptıkları çalışmaları da ifade ederek şöyle konuştu:
"SSK, Bağ- kur, Emekli Sandığı vardı, bunları birleştirdik. Arkasından genel sağlık sigortasını, yani 75 milyon vatandaşımızı sağlık şemsiyesi içerisine aldık. Şimdi reçeteyi doktordan alıyorsunuz, her eczanede ilaç alma imkanını getirdik. 19 yaşından gün almamış bütün gençlerimize sağlık hizmetini bedava veriyoruz. Bütün dünya gıpta ile bizi izliyor, eşitsizlikleri kaldırdık. Bugün yardım alan değil, yardım eden bir ülke haline geldik. Dünya'nın neresinde bir felaket olsa bilin ki önce Türkiye Cumhuriyeti ve hükümeti o sıkıntı yaşanan yere elini uzatıyor. Bizim imanımız, inancımız ve medeniyetimiz bunu gerektiriyor. Çünkü insan merkezli bir medeniyetimiz var. İstihdam stratejisi çerçevesinde Türkiye'nin kuruluşunun 100. yılında işsizlik yüzde 5 olacak diyoruz. Bunu yaparken Bayburt'a iş ve meslek danışmanları gönderdik. Bayburtlu gençleri meslek edindirme kurslarına yönlendirin, orada sertifika alsınlar dedik. Artık ekmek aslanın midesinde. Aslanın midesindeki ekmeği almak için meslek sahibi olacaksın. Artık her işi yaparım diyene ekmek yok. Bir işi yaparım, çok doğru yaparım diyen insanlara iş var. Onun için günde 20 lira harçlık veriyoruz ve meslek öğrensinler diyoruz. Bir ayda 600 lira veriyoruz, yeter ki sen mesleğini öğren. Parayla insanlarımızı meslek sahibi yapma gayretindeyiz."
Çelik, daha sonra Bayburt Valisi Hasan İpek, AK Parti Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, Belediye Başkanı Hacı Ali Polat ile birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü hizmet binasının temelini attı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!