Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Facebook'ta korkunç cinayet

15 yaşındaki bir genç, 14 yaşındaki bir kızı Facebook konuşmalarının ardından öldürdü. Hollanda mahkemesinin verdiği ceza ise ölüdürülen kızın ailesini isyan ettirdi.

Facebook'ta korkunç cinayet

Hollanda'da yaşayan ve ismi Jinhua K olarak açıklanan 15 yaşındaki genç, Facebook'ta konuştuğu genç kızı öldürdü. Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte tutuklanan genç, Hollanda mahkemesince 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Genç kızın ölümünün ardından mahkeme kararını değerlendiren acılı baba, verilen cezanın yeterli olmadığını söyledi. Mahkeme ise, 1 yıllık hapis cezasıyla beraber genç katil, 3 yıl boyunca terapi görecek. Verilen ceza, bu yaştaki bir suçluya verilecek en büyük ceza olarak biliniyor. Mahkeme, genç katilin 24 Ocak tarihinde cinayeti işlediğini, ardından genç kızın babasını da öldürmeye çalıştığını kaydetti. Hollanda medyası ise olayı "Facebook katili" olarak tanımladı.

Hollanda'da yaşayan ve ismi Jinhua K olarak açıklanan 15 yaşındaki genç, Facebook'ta konuştuğu genç kızı öldürdü. Olayın ortaya çıkmasıyla birlikte tutuklanan genç, Hollanda mahkemesince 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Genç kızın ölümünün ardından mahkeme kararını değerlendiren acılı baba, verilen cezanın yeterli olmadığını söyledi. Mahkeme ise, 1 yıllık hapis cezasıyla beraber genç katil, 3 yıl boyunca terapi görecek. Verilen ceza, bu yaştaki bir suçluya verilecek en büyük ceza olarak biliniyor.
Mahkeme, genç katilin 24 Ocak tarihinde cinayeti işlediğini, ardından genç kızın babasını da öldürmeye çalıştığını kaydetti.
Hollanda medyası ise olayı "Facebook katili" olarak tanımladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!