Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Facebook kullanıcılarının çoğu insan değil!

Dünyanın en aktif sosyal paylaşım sitesi Facebook'un yaklaşık bir milyar kullanıcısı var ama araştırmaya göre bunların birçoğu insan değil.

Facebook kullanıcılarının çoğu insan değil!

Facebook'un en az 100 milyon aktif kullanıcısı hayvan, marka ve şirketlere ait. Köpek, kedi, at, hatta ekmek kızartma makinesi.Tümünün Facebook sayfası var.

Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckeberg'in köpeği Beast'in bile sayfası var. Sayfanın 1,5 milyon takipçisi var. İnternet piyasa araştırma şirketi eMarketer'a göre bir milyar kullanıcının sadece 889,3 milyonu gerçek kişi.

FACEBOOK ARTIK COOL DEĞİL

Facebook, 1,11 milyar kullanıcıya sahip olduğunu iddia ederken, insan kullanıcı olarak bu rakama ancak 2014'te ulaşabileceği kaydedildi. Diğer taraftan, son zamanlarda gençlerin Facebook'a olan ilgisinin azaldığı belirtildi. The Financial Times, gençlerin artık Facebook'u 'cool' görmediğini bildirdi. Gençler Twitter gibi farklı sosyal paylaşım sitelerine yönelirken Çin, Japonya, Güney Kore ve Rusya gibi ülkelerde Facebook'a karşı yerel siteler kurulması da Facebook'un cazibesini azaltıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!