Facebook hatası tepki çekti!

Facebook, dünya üzerinde 2 milyarı aşkın kullanıcısı ile dünyanın en büyük sosyal paylaşım platformu olma ünvanını elinde bulunduruyor. Fakat geçtiğimiz günlerde yaptığı hata dev sosyal ağ için fazla acemi bir hata olması nedeniyle tepki çekti! Facebook deprem mağdurlarının mesajlarını, balonlar ile kutladı.

Facebook hatası tepki çekti!

Endonezya'nın Lombok Adası'nda meydana gelen 6.9 büyüklüğünde deprem sonucunda 260 kişi ölmüş, 150 bin kişi ise evsiz kalmıştı. Kurtarma çalışmalarının hala devam ettiği ada için Facebook, güvendeyim özelliğini aktif etti.

Fakat özelliğin aktifleşmesinin ardından kısa bir süre sonra özelliği kapatmak zorunda kalan Facebook, oldukça amatörce bir hata nedeniyle büyük tepki çekti.

Güvendeyim anlamına gelen "selamat" kelimesi aynı zamanda da tebrikler anlamını taşıdığı için ayrım yapamayan Facebook algoritması, güvende olduğunu bildiren kullanıcıları adeta balonlara boğdu.

Facebook gibi dev bir platformun bu tarz dil hatalarına 2018 yılında hala düşüyor olması da durumu daha vahim bir noktaya getiriyor.

Olayın ardından artan tepkilere Facebook cephesinden ise yanıt gecikmedi. Şirket, durumla alakalı olarak düzeltme çalışmalarına başladıklarını belirtti ve özür diledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!