Fabrikada kimyasal madde alarmı!

Bolu'nun Gerede ilçesindeki demir çelik fabrikasında kimyasal maddeden etkilendiği öne sürülen yaklaşık 30 işçi, hastanede tedaviye alındı.

Fabrikada kimyasal madde alarmı!

Bolu'da Gerede Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan demir çelik fabrikasında çalışan bazı işçiler, bugün öğle saatlerinde rahatsızlandı.

İhbar üzerine fabrikaya, çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Kimyasal maddeden etkilendikleri öne sürülen yaklaşık 30 işçi, Gerede Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

15 İŞÇİDEN 3'ÜNÜN DURUMU AĞIR 

Kimyasal maddeden etkilenen 15 işçi olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından Gerede Devlet Hastanesi'ne getirildi. İşçilerden sağlık durumu ağır olan 3 işçi, Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Durumu hafif olan 12 işçi ise, Gerede Devlet Hastanesi'nde tedavi edildikten sonra kontrol amaçlı yine Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi'ne gönderildi. 

İşçiler fotoğrafları çekilerek hastaneye sokuldu 

Kimyasal madde zehirlenmesinin yaşandığı fabrikada çalışan çok sayıda işçi ise, gerekli kontrollerden geçirilmek için kendi imkanlarıyla Gerede Devlet Hastanesi'ne geldiler. İşçiler hastane kapısında tek sıra halinde fotoğrafları çekilerek içeri alındılar. İşçilerin elbiseleri çöp poşetlerine konuldu. Kimyasal maddeden etkilenen işçilerin iş yaparken giydikleri kıyafetleri ve ayakkabıları hastaneye giriş yapılmadan önce hastane bahçesindeki çöp kutusuna atıldı. Kıyafetler daha sonra hastane yetkilileri tarafından çöp konteynerinden çıkarılarak çöp poşetlerine yerleştirildi. 

"YARALILARIN DURUMU İYİ" 

Zehirlenme vakasının ardından işçilerin sağlık durumları ile ilgili bilgi almak için Gerede Devlet Hastanesi'ne gelen Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, yaralılar hakkında açıklama yaptı. Durumu ağır olan işçilerin sağlıklarının iyiye gittiğini belirten Ünsal, "Su deposu yalıtım malzemesi döşenirken izolasyon maddesinden kaynaklı bir zehirlenme vakası oldu. Bu zehirlenme vakasında 3'ü ağır 12'si hafif 15 yaralımız mevcut. Ağır olanlara ilk müdahalemiz hastanemizde yapıldı. Şu an itibariyle Köroğlu Devlet Hastanesi'ne sevkleri yapıldı. Telefon görüşmelerimizde onların da durumlarının iyiye gittiği bilgisini aldık. Bu da bizim için sevindirici bir haber. Ayrıca diğer 12 hafif zehirlenme vakamıza da burada müdahalesi yapıldı. Onlar da kontrol amaçlı Bolu Köroğlu Devlet Hastanemize sevkleri yapılacak. Çok büyük geçmiş olsun. Herhangi bir can kaybımız yok, Allah beterinden korusun" dedi. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!