F.Bahçe'den taraftarına "sağduyu" çağrısı

Fenerbahçe Kulübü, son günlerde spor salonları ve sahalarında yaşanan olaylarla ilgili taraftarlarına 'sağduyu' çağrısında bulundu.

F.Bahçe'den taraftarına ''sağduyu'' çağrısı

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yayımlanan mesajda, son dönemde sahalarda, salonlarda giderek artan olayların, Türk sporunun bugünleri ve geleceği için endişe verici bir boyut kazanmakta olduğu dile getirilerek, "Kötü tezahürat, rakibe saygısızlık, sahaya yabancı madde atılması gibi sportmenlik dışı davranışlar her derbide yeni bir örnekle karşımıza çıkmaktadır. Fenerbahçe Spor Kulübü sporda şiddetin önüne geçilebilmesi adına, kendi taraftarlarına sağduyu çağrısı yapma kararı almıştır" denildi.  

Kulübün yaptığı çağrıda şu ifadelere yer verildi:
"Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında 'Küfür Etme, Ettirme' ve 'Hep Destek Tam Destek' sloganları etrafında birleşerek, takımımızın imza attığı galibiyet serisinde ve sezon sonunda ulaştığımız şampiyonlukta büyük payı olan Fenerbahçe taraftarı için, gün yine sağduyulu davranma ve sporda şiddete karşı tek vücut olarak hareket etme günüdür.

Kadın voleybol, kadın basketbol ve profesyonel futbol takımlarımızın son dönemde oynadığı derbi karşılaşmalarında meydana gelen olaylar, kulübümüze maddi-manevi çok büyük zarar vermiştir. Son olarak dün voleybol derbisinde yaşanan olaylar Fenerbahçe Universal'i diskalifiye noktasına getirmiş, Avrupa Ligi Sekizli Final grup karşılaşmasında Avrupa arenasında ülkemizin sportif imajı açısından çok çirkin bir tablo ortaya çıkmış, futbol derbisinde medyada gelen olaylar yüzünden takımımız 2 maç seyircisiz oynama artı para cezasına çarptırılmıştır.

Büyük Fenerbahçe taraftarı;
Bu yaşananlar her zaman ve özellikle 3 Temmuz sürecinde kulübüne verdiği sonsuz destekle dünyaya örnek olan taraftarımızın tüm çabalarını, maddi-manevi katkılarını son derece olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

Yediden yetmişe tüm taraftarlarımızın dişinden tırnağından arttırarak kulübümüz için yaptığı katkılar, milyonlarca lirayı bulan para cezalarına gitmekte ve camiamızı derinden yaralamaktadır.

Rakip taraftarların yol açtığı olaylardan farksız olarak, kendi taraftarımızın sebebiyet verdiği olaylar sahada mücadele eden sporcularımızın motivasyonunu, maç konsantrasyonunu negatif yönde etkilemektedir.

Gelin hep birlikte kulübümüze çok büyük zarar veren bu olayların önüne geçelim. Gelin bundan sonraki maçlarda, Süper Final karşılaşmalarında, voleybol ve basketbol mücadelelerinde sahamıza gelecek olan misafirlerimizi, sporcu kardeşlerimizi, Fenerbahçe'ye yakışan bir şekilde ağırlayalım ve uğurlayalım. Gelin Fenerbahçe ailesi olarak bir kez daha farkımızı gösterelim, sporda şiddete, kavgaya, gürültüye, kötü tezahürata ilk tokadı biz atalım. Sahalara, salonlara, tribünlere kardeşliği, barışı getirmek için elimizden geleni yapalım."

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!