Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Eyüp Sultan Ramazan'a hazırlanıyor

Eyüp Belediyesi, bu sene Ramazan'da konuklarını en iyi şekilde ağırlayabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Eyüp Sultan Camii Meydanı revaklarla süsleniyor, camilere Ramazan temizliği yapılıyor

Eyüp Sultan Ramazan'a hazırlanıyor

.

Eyüp Sultan Camii Meydanı'nı seccade boyutunda beyaz Uşak mermerleriyle kaplatan, sabunlu sularla yıkayarak gülsuları döktüren Belediye, bu sene de vatandaşların daha rahat ibadet yapabilmeleri amacıyla Eyüp Sultan Meydanı'nda gerekli çalışmaları yapıyor. Bir yandan hazırlıklar sürerken Eyüp ilçesindeki tüm camilerde de Ramazan temizliği yapılıyor.

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Eyüp Sultan Camii'ni gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Eyüp Sultan'ın yılın 365 günü ziyarete açık çok önemli kutsal bir mekan olduğunu kaydeden Başkan, "Sabunlu sularla yıkanan ve gülsuları serpilen Eyüp Sultan Cami Meydanı'nda vatandaşlarımızın ibadetlerini rahatlıkla gerçekleştirmesi için gereken tüm önlemleri aldık" diye konuştu. Eyüp Sultan Meydanı'nın revaklarla süslenerek vatandaşların sıcak havada rahatlıkla serin bir ortamda ibadetlerini yapabileceklerini belirten Başkan İsmail Kavuncu, sürpriz programlarla vatandaşların Ramazan'ı doyasıya yaşayacağını söyledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!