Eymir Gölü'ne artık otobüsle gidilecek

Ankaralıların özellikle hafta sonu akın ettiği Eymir Gölü'ne artık toplu taşımayla da ulaşılacak. Eymir Gölü'ne EGO otobüs seferleri, 5 Mayıs Cumartesi gününden itibaren başlıyor.

Eymir Gölü'ne artık otobüsle gidilecek

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök ile yaptığı görüşme sonrası vatandaşların yoğun talepte bulunduğu güzergaha EGO Otobüs seferlerini başlatma kararı aldıklarını belirten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Eymir Gölü'ne ulaşmakta zorluk çeken Başkentlilerin bu taleplerini nihayet çözüme kavuşturuyoruz. 5 Mayıs'ta Eymir'e EGO seferlerini başlatıyoruz. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak amacıyla 'ortak akıl' ilkesiyle hareket etmeyi bundan sonra da sürdüreceğiz" dedi.

112 HAT NUMARASIYLA HİZMET VERECEK

Başkentliler, 5 Mayıs Cumartesi gününden itibaren Eymir Gölü'ne ulaşım kolaylığına kavuşacak. "112 numaralı" hatla hafta içi ve hafta sonu hergün 07.00 ile 21.00 saatleri arasında seyahat edebilecek olan yolcular, "Ulus-Kızılay-Çankaya-Eymir" güzergahında bulunan 185 ve 135 hat numaralı durakları kullanabilecekler. Eymir Gölü'ne gitmek isteyen Başkentliler, bu hattan her iki saatte bir faydalanabilecek.
 
EYMİR'E 36 DURAK'TAN ULAŞILABİLECEK

Ulus'tan başlayacak olan ve Eymir Gölü 2. Giriş'te sona erecek seferlerden yararlanmak isteyen vatandaşlar, güzergah boyunca 36 ayrı duraktan "112" numaralı EGO otobüsüne binebilecek.
 
Eymir Gölü'ne gerçekleştirilecek EGO sefer noktaları şöyle:     
 
·        Ulus,
·        Sıhhiye
·        Kızılay,
·        Cinnah Caddesi
·        Simon Bolivar Caddesi,
·        Turan Güneş Bulvarı,
·        TRT,
·        Oran Mahallesi,
·        Ahlatlıbel-İncek Kavşağı,
·        Konya Yolu,     
·        Eymir 1. Giriş,
·        Polis Akademisi,
·        Yaylabağ Mahallesi
·        Eymir 2. Giriş

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!