Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Eylül Yağlıkara'yı öldüren sanığa, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Bursa'da yaşayan Yağlıkara ailesinin 8 yaşındaki kızı Eylül Yağlıkara'nın Ankara'nın Polatlı ilçesinde cinsel saldırıya uğrayıp öldürülmesine ilişkin davada sanık Uğur Koçyiğit, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Eylül Yağlıkara'yı öldüren sanığa, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 22 Haziran 2018'de kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara'nın cinsel saldırıya uğrayıp öldürülmesine ilişkin davada sanık Uğur Koçyiğit, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. 

Bursa'da yaşayan Yağlıkara ailesi yaz tatilinde memleketleri Ankara'nın Polatlı ilçesine gitmişti. Eylül Yağlıkara, oyun oynamak için evden çıktı ve kayboldu. Küçük kızın cansız bedeni 8 gün sonra evinin 10 kilometre uzağında toprağa gömülü halde bulundu.

Olayın ardından ailenin komşusu Uğur Koçyiğit ve annesi önce gözaltına alındı sonra tutuklandı. 17 Mayıs'ta başlayan dava sonuçlandı.

Uğur Koçyiğit, "çocuğu kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "çocuğa nitelikli cinsel istismar" suçundan 30 yıl, "çocuğu hürriyetinden yoksun kılma" suçundan ise 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme, sanık hakkında takdir indirimi yapmadı.

Mahkeme başkanı, son savunması için uzaktan bağlanan sanığın arkasındaki Türk Bayrağının kaldırılması talimatı verdi, karar salonda alkışlarla karşılandı. 

Sanığın annesi Huriye Koçyiğit'e de "çocuğu kasten öldürmeye yardım" dan, 13 yıl 4 ay, "çocuğu hürriyetinden yoksun kılma" suçundan ise 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!