Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

EXPO'ya büyük destek

İZMİR'in EXPO 2020 yolculuğuna SunExpress Havayolları ve Medical Park Hastaneleri de destek verdi. EXPO 2020 Yürütme Kurulu Başkanı, İzmir Valisi Cahit Kıraç, kurum yetkilileriyle protokol imzaladı, lojistik ve haberleşme için sponsorluk çağrısında bulundu.

 EXPO'ya büyük destek

 


EXPO 2020'ye talip olan İzmir'e sponsor desteği artıyor. EXPO 2020 Yürütme Kurulu Başkanı, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Hilton Oteli'nde düzenlenen toplantıda, Medical Park Hastanesi ve SunExpress ile protokol imzaladı. Vali Kıraç, lojistik ve haberleşme için sponsor arayışında olduklarını belirterek, destek çağrısında bulundu.

Kıraç, SunExpress'in yurt içi ve dışından İzmir'e gelecek ya da kentten gidecek olan delegeleri taşıyacağını, Medical Park'ın da delegelerin olası sağlık sorunlarını tedavi edeceğini söyledi. SunExpress Kurumsal İlişkiler Müdürü Serdar Alyamaç, Almanya Avusturya, Hollanda İsveç, İsviçre, Norveç, Fransa ve Kıbrıs'a 30 uçakla uçtuklarını, 35 destinasyon da İzmir'in EXPO yolculuğuna destek vereceklerini belirtti. Alyamaç, "SunExpress olarak bizim İzmir'e verdiğimiz katkılar belli. İzmir'in EXPO yolculuğunda biz İzmir'e veriyoruz ama kendimiz için aslında bu çabayı gösteriyoruz. 8 ülkeye 30 uçakla bu tanıtım desteğini sağlayacağız" dedi. Vali Kıraç da "EXPO demek havayolu için devrim demek. Bu hava yollarının yaptıkları faaliyeti daha çok artırmaları demek" diye konuştu. Alyamaç, Kıraç'a uçak maketi hediye etti.

EXPO'nun 'Herkes için sağlık' temasının da hatırlatıldığı toplantıda yabancı delegelerin sağlık sorunlarının çözümü için Medical Park Hastanesi sponsor oldu. Medical Park İzmir Hastanesi Başhekimi Zafer Beken, "EXPO sürecinde başarılı olursak İzmir cazibe merkezi olacak. Sağlık alanındaki başarımızı da ortaya koyacağız" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!