Evliliklerdeki büyük yalan

Evli çiftlerin çoğu kazançları konusunda eşlerine yalan söylüyor.

Evliliklerdeki büyük yalan

Eğer sadece Bernie Maddoffs'un gizli banka hesabı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. National Endowment'ın yaptığı araştırmaya göre, evli çiftlerin veya sevgililerin yüzde 15'i banka hesaplarını partnerlerinden saklıyor.

Bazı erkekler kendilerini daha çekici göstermek adına aldıkları maaşı şişirme yoluna giderlerken bazılarıda ek işlerden kazandıkları paraları, aldıkları primleri ve bonus çekleri gizlemeyi tercih ediyorlar. National Endowment'in yaptığı Financial Education/Forbes çalışmasına göre, evli çiftlerin yüzde 10'u eşlerine kazandıkları maaş hakkında yalan söylüyorlar. Genç çiftlerde ise bu oran artıyor. 18 ile 34 yaş arası çiftlerin yüzde 25i eşine kazandıkları maaş hakkında yalan söylediğini kabul ederken, 55 yaş üstü çiftlerde bu yüzde 3 kadar ufak bir oranda gerçekleşiyor. Evli çiftler onlara maaş konusunda yalan söylemeye iten şeyin ise daha rahat, sormadan kazandıkları maaşı harcayabilme arzusu veya eşlerinin kazandıkları primi veya ekstra bonusları bitirecekleri düşüncesi olduğunu söylüyorlar.

Öte yandan, General Social Survey'in verilerine göre, Amerika'da evli çiftlerin yüzde 15'i evlilik dışı ilişkilerinin olduğunu itiraf ediyor. Bu sadece evli çiftlerin arasındaki bir flörtleşmeden ibaret değil. Evli çiftler, sevgilileri için zar zor kazandıkları paranın büyük bir kısmını da harcıyorlar. 140.000den fazla
kullanıcısı olan AshleyMadison.com'da yapılan araştırma eğer kocanızın metresi varsa, muhtemelen size tatil hediyesi olarak 60 dolarlık bir hedeye alırken, onun hediyesinin 125 dolar tutarında olacağına işaret ediyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!