Evde doğurdu sokakta düşürdü

Bağcılar'da 'yolda yürürken doğurdu' diye görüntüleri internete konulan 16 yaşındaki N.A., "Yere kan pıhtısı düştü zannettik. Düşük yaptığımı hastanede anladım" dedi. Oysa kamera görüntülerinde N.A. doğum yapar gibi görünmüyor. Polisin hastaneye götürdüğü bebeğin göbek bağı bağlıymış.

Evde doğurdu sokakta düşürdü

N.A., Mahmutbey Mahallesi'nde, çay ocağında çalışan Ömer A. ve ev kadını Fayika A.'nın kızıydı. Lise birinci sınıfta okulu bırakan N.A. aynı mahallede oturan 17 yaşındaki Muhammed A.'ya aşıktı, ilişkiye girdi. Ancak durumu öğrenen sevgilisinin ağabeyi Murat A. ve arkadaşı Murat Ç., "Ailene söyleriz" diyerek ona tecavüz etti. Hamile kaldığında bebeğinin babasının kim olduğunu bile bilmiyordu. Hamileliğini anne ve babasından gizledi. Birkaç ay sonra Murat A., uyuşturucu suçundan tutuklandı, Murat Ç. de askere gitti. N.A.'yı Türkiye'nin gündemine taşıyan olay da hamileliği oldu. N.A., anne ve babasıyla önceki gün saat 00.35'te Devekaldırımı Caddesi'ndeki bir marketin güvenlik kamerası tarafından görüntülendiklerinden habersiz yürüyordu. Bu sırada N.A.'nın eteğinin altından bebek yere düştü. Bir kaç saniye bebeğe baktıktan sonra aile, hiç bir şey olmamış gibi yoluna devam etti. Caddeden geçenler bebeği görünce polise haber verdi. Polisler bebeği Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Evde dün sabaha karşı ağrıları artan N.A., Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Doktorlar yeni doğum yaptığını ve yaşının 18'den küçük olduğunu tespit edince durumu polise bildirdi. Polisler bebeği görmek istedi, ancak bebek ortada yoktu. N.A. Çocuk Şube Müdürlüğü'ne, anne ve babası Bağcılar İlçe Emniyet'e götürüldü. N.A., polisteki ifadesinde şunları söyledi:

Yolda doğurdum

"O gece çok karnım ağrıdı. Kanamam da vardı. Anneme söyledim. Beni hastaneye götürüyorlardı. Yürüdüğüm sırada birden sancım ve kanamam arttı. Ne olduğunu anlamadan benden bir parça yere düştü. Ben düşen parçanın kan pıhtısı olduğunu zannettim. Bebek olduğunu anlamadım. Üstüm başım kan içerisinde kalmıştı. Hemen eve döndük. Üzerimi değiştirdim. Evde benden iki parça daha düştü. Hastanede benden kalan parçaları temizlediler. Bebeğimin devlet yurduna verilmesini istiyorum."
Cezası 2 yıl

Jinekolog Dr. Mustafa Öner Karacaoğlu görüntülere dayanarak karar vermenin mümkün olmadığını belirtmekle birlikte şu yorumu yaptı: "Belki aile daha önce doğumu yaptı. Yürürken bebeği bırakmış da olabilir ya da çok nadir de olsa bebeğimiz çok hızlı bir doğum sonrası yere düşmüş olabilir. Bebek hastaneye göbek bağı bağlı şekilde getirildi. Eğer göbek bağını polisler bağlamadıysa doğum önceden gerçekleşmiş, bebek taşınıyordur. Göbek bağı uzun süre bağlanmadan bekletilseydi bebeği kan kaybından kaybedebilirdik."
Fayika A. ve Ömer A. da ifadelerinde, kızlarının hamile olduğunu bilmediklerini iddia etti. Savcılık, Muhammed A., N.A., Ömer A. ve Fayika A.'yı serbest bıraktı. Çocuğunu terk etme suçuna TCK'da 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası öngörülüyor.

Gönüllü anneler emziriyor

TERK edilen kız bebeğe Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli ile Yeni Doğan Kliniği'nde tedavi gören çocukların aileleri sahip çıktı. Bebeğe Ecem Ahu ismi verildi. Başhekim Yardımcısı Serpil Kaplan Yalçınkaya, bebekle ilgili şu bilgileri verdi: "Sağlık durumu iyi. 3 kilo. Geldiğinde karın bağı katlanmıştı. Kafasının sağında şişlik vardı. Belki düşmenin etkisiyle, ancak premier ultrasonunda herhangi bir sorunla karşılaşılmadı. Bebek önceden mi doğdu, yoksa o sırada doğum mu gerçekleşti? Bunu zaman ve adli süreç gösterecek. Bebeği emziren gönüllü anneler var."

O AN DOĞMUŞ OLAMAZ, GÖBEK BAĞI YOK

İNTERNETTE izlenme rekorları kıran ve bir marketin güvenlik kamerasıyla kaydedilen görüntülerde, Nuran A., anne ve babası saat 00.35'te sokakta yürüyor. Nuran A., köşeye geldiğinde eteğinin altından bebek yere düşüyor. Birkaç saniye sonra Ömer A. bebeğe bakıyor. Daha sonra üçlü bebeğin yanından ayrılıyor. Polise göre, bebeğin o an doğmadığını anlatan en önemli kanıt da bu video. Çünkü bebek hastaneye getirildiğinde göbek bağı katlı vaziyette. Yani kordon kesildikten sonra müdahale edilmiş. Oysa ki görüntülerde bebek yere düştüğünde kordon bağına herhangi bir müdahalede bulunulmuyor.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!

Seksenler 122. bölüm fragmanı izle 1 Erkek 1 Kadın 1 Çocuk 1. bölüm fragmanı izle Güllerin Savaşı 8. bölüm fragmanı izle Medcezir dizisi 39. bölüm ne zaman yayınlanacak? Anasının Oğlu 4. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Kiraz Mevsimi 8. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Diğer Yarım 11. bölüm full izle, 29 Ağustos 2014 Küçük Kıyamet 56. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Kocamın Ailesi 8. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Zengin Kız Fakir Oğlan 90. bölüm full izle, 28 Ağustos 2014 Anasının Oğlu 4. bölüm fragmanı izle Küçük Gelin 42. bölüm fragmanı izle Yılanların Öcü 1. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Güzel Köylü 10. bölüm full izle, 27 Ağustos 2014 Yılanların Öcü 1. bölüm fragmanı izle Ruhumun Aynası 8. bölüm full izle, 26 Ağustos 2014 Güllerin Savaşı 7. bölüm full izle, 26 Ağustos 2014 Ulan İstanbul 10. bölüm full izle, 25 Ağustos 2014 Kaçak Gelinler 10. bölüm full izle, 25 Ağustos 2014 Arka Sokaklar yeni sezon fragmanı izle