"Ev yok, kardeşim, yok gelinim yok"

Pazar ilçesinde yaşanan toprak kayması nedeniyle çöken evde hayatını kaybeden çiftin cenazesi yarın toprağa verilecek Fatma Doğan: "Bir kardeşim vardı o da artık yok. Evin olduğu yer her şeyi anlatıyor. Ev yok, kardeşim yok, gelinim yok"

''Ev yok, kardeşim, yok gelinim yok''

Rize'nin Pazar ilçesinde, toprak kayması sonucu yıkılan  evin altında kalarak hayatını kaybeden Kemal ve Ümmiye Doğan çifti yarın  defnedilecek.

Olayda hayatını kaybeden Kemal Doğan'ın kız kardeşi Fatma Doğan, gece  ani bir sesle uyandıklarını ve kalktıklarında evin yıkıldığını gördüklerini  söyledi.

Karanlık olduğu için kendilerinin müdahale edemediklerini anlatan  Fatma Doğan, "Bir kardeşim vardı o da artık yok. Evin olduğu yer her şeyi  anlatıyor. Ev yok, kardeşim, yok gelinim yok. Ev dümdüz oldu. Sesimizi duyan  olmadı. Çağırdık ama gelinceye kadar can verdiler. Allah bu acıyı bize gösterdi.  Kimseye göstermez inşallah bir daha. Elimizden hiç bir şey gelmedi." dedi.

Kardeşinin İstanbul'da yaşadığını kaydeden Doğan, "İstanbul'a  gideceklerdi. Bu sene geç gitmeye karar verdiler. Burayı çok sevdiler.  Nasiplerinde yoktu. Allah izin vermedi. Allah'tan gelene diyeceğimiz hiç bir şey  yok." ifadelerini kullandı.

Gözyaşlarına hakim olamayan Fatma Doğan ve yakınların Lazca ağıtlar  söylediği görüldü.

Bu arada, heyelan sonucu hayatlarını kaybeden Kemal Doğan (60) ve eşi  Ümmiye Doğan (58) çiftinin yarın öğle vaktinin ardından Aktaş köyündeki aile  kabristanlığında defnedileceği bildirildi.

Kemal Doğan'a ait iki katlı ev toprak kayması sonucu yıkılmış, evin  yatak odasında uyuyan Kemal ve Ümmiye Doğan çifti toprak altında kalarak can  vermişti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!