Euroleague'yi bırak, Dev Adam'a bak( ÖZEL HABER)

TOFAŞ CEO'su ve Spor Kulübü Başkanı Cengiz Eroldu, amaçlarının Bursa'daki tüm çlocuklara spor yaptırmak olduğunu dile getirdi. Kulüp olarak hedeflerinin sportif başarılardan çok oyuncu yetiştirmek olduğunu vurgulayan Eroldu, "Euroleague'ye gitme niyetimiz yok 12 Dev Adam'a ne kadar sporcu gönderdik ona bakıyoruz" dedi.

Euroleague'yi bırak, Dev Adam'a bak( ÖZEL HABER)

HABERMERKEZİ/BURSADABUGÜN
Euroleague One Team organizasyonu kapsamında TOFAŞ ile Bursa Renk Otizm Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Renk TOFAŞ projesinin sertifika törenine katılan CEO ve Spor Kulübü Başkanı Cengiz Eroldu, basketbolun hayatta birtakım farklılıkları hayattan kaldıracağına inanarak ana fikri oluşturduklarını kaydettiğini söyledi.   Çocukların engelli ya da engelsiz fark etmeden spor yapmalarının çok önemli olduğunu açıklayan Eroldu, " Günümüz ortamında gelişen teknolojilerle çocuklar birçok saldırının ortasında yer alıyor. Kulüp olarak hedefimiz ne kadar çok çocuğa dokunabilirsek, o kadar iyi iş yapmaktır. Bu çalışmalar devam edecek. Bu proje ise Euroleague şemsiyesi altında yapılıyor ve Türkiye'de yalnızca iki kulüp bu işbirliğini devam ettiriyor. Birisi de TOFAŞ. Geçen yıl David Rivers'ı yalnızca bu alanda istihdam ettik.  TOFAŞ'ın bu çalışmalarda galibiyet ya da ribaunt sayısındaki başarıdan ziyade bu daha değerli" dedi.

FİNAL OYNAMAK SÜRPRİZ OLDU

Basketbolda takım kimyasının çok önemli olduğunu vurgulayan Cengiz Eroldu, " Aslında biz de geçen sene final oynamayı hesaplamamıştık. Takım kimyası tutunca böyle bir sürprizle karşılaştık. Çıta ve beklenti de yukarı çıktı. Kimyanın her zaman tutması zor. Basketbolda kalıcı bir kulübüz, geçici başarıları takip etmiyoruz. Biz ligde mücadele etmesi ve Play Off'ta kalması önemli. Daha çok altyapı ile üst yapıyı bir arada nasıl götürebileceğimize odaklanmış durumdayız. Altyapıya harcadığımız parayla daha iyi oyuncular alabilir ve başarıyı elde edebiliriz. Mühim olan dengeyi sağlamaktır" dedi.

HİKAYEMİZ MİLLİ OYUNCU ÇIKARMAK

Yabancı oyunculara çok para harcayıp başarı elde etmenin başarı için bir kıstas olmayacağını vurgulayan TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Eroldu, "Göğsünde Türk bayrağı taşıyor ama Euroleague takımlarında Türk oyuncu az süre alıyor ya da oynamıyor. Aslolan A Milli Takım'da oyuncu çıkaracaksa bizim hikayemiz orada. TOFAŞ'la gurur duyulacaksa kazandığı maç veya kupalardan ziyade Ay Yıldızlı takıma ne kadar oyuncu gönderdiğine bakılmalı. Bunun için mücadele ediyoruz" diye konuştu.

EUROLEAGUE HEDEFİMİZ YOK

Eurocup'ta elde ettikleri başarıların Euroleague daveti için yeterli olduğuna dikkat çeken Cengiz Eroldu, "Aslında Euroleague'ye gidebiliriz.  EuroCup da sürdürülebilir bir kulüp olduğumuzu görüyor. TOFAŞ'ın 44 yıllık bir geçmişi var. Ama Euroleague büyük bütçeler istiyor. Biz bu işi büyük bütçelerle yapmak istemiyoruz. Bu yüzden de Euroleague'ye katılmak gibi bir hedefimiz de yok. Biz bu modelde mücadele eden, Bursa'yı Türkiye ve Avrupa'da en iyi şekilde temsil eden ama daha çok bu sosyal sorumluluk projelerine ve altyapı işlerine kaynak ayıran bir kulüp olmak istiyoruz " dedi.
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!