ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER

AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve İlçe Başkanı Refik Özen ile birlikte Nalbantoğlu Çarşı'nı gezerek, esnafın sıkıntılarını dinledi. Dündar, esnafa çarşıya yaraşır bir çeşme sözü verdi.

ESNAFIN SORUNLARINI DİNLEDİLER

Nalbantoğlu Esnaf Derneği'nin toplantısına katılan Milletvekili Hayrettin Çakmak, Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve AK Parti İlçe Başkanı Refik Özen, toplantının ardından çarşıyı gezdi. Heyet, esnafı ziyaret ederek, sıkıntıları yerinde tespit etti.
Dernek Başkanı Güntekin, Bademli ve Kocaoğlu sokaklarındaki ışıklandırmanın yetersiz olduğunu ifade ederek, "Otopark sıkıntımız var. Hemen yanı başımızda bir otopark olmasına rağmen çarşıya gelen kişiler araçlarını dükkanların önüne park ediyor. Dükkanlarımız küçük olduğu için içlerinde lavabo yok. Tuvalet sıkıntımız da var. Parke taşları ve bankların yenilenmesi ve eski tarihi binaların restere edilmesini istiyoruz. Ayrıca meydandaki çeşmenin de yenilenmesi gerekir" dedi.
Milletvekili Hayrettin Çakmak ise, kendisinin 15 yılını Nalbanoğlu'nda geçirdiğini ifade ederek, "Esnafımızın ciddi sıkıntıları var. 10 metre ileride otopark olmasına rağmen herkes aracını dükkanların önüne park ediyor. Bu meselelere acilen çare bulacağız" dedi.
Bir kurnası bozulmuş çeşmeyi görünce çarşıya yaraşır bir çeşme yapma sözü veren Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise, "Eksiklikleri gidermek için gereken çalışmalar anında başlatılacak. Nalbantoğlu'nun güzelleşmesi için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.
Bursa'nın ticaret merkezi olan Osmangazi'de esnafın nabzını yakından tutup, ihtiyaçların tespiti ve giderilmesi konularında koordinasyon görevi yaptıklarını kaydeden AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen ise, "Bugün Nalbantoğlu Çarşısı'nda faaliyet gösteren esnafımızla bir araya geldik. Milletvekilimiz ve başkanımızla çarşıda incelemelerde bulunduk" dedi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!