Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Eskişehir'deki sokak olayları

Eskişehir Milletvekili Koca,görüntülerde darp edilen Ali İsmail Korkmaz değil

Eskişehir'deki sokak olayları

AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Sokak olayalrı sırasında henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darbedilen ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ölümüne ilişkin, "Televizyonda geçen görüntüler içerisinde arkadaşımızın kendisi yok, orada darp edilen Ali İsmail Korkmaz değil" dedi.

Koca, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında sokak olayları kapsamında ülke genelinde ciddi kayıpların olduğunu dile getirdi. Olaylar sırasında pek çok sivil vatandaşın ve emniyet mensubunun zarar gördüğünü ifade eden Koca, şöyle konuştu:
"Yaşanan olaylarda yaralananlar oldu. Eskişehir'de de bununla ilgili olarak maddi zararlarımız ve herşeyden önemlisi can kaybımız oldu. Başta valiliğimiz, savcılık, İçişleri Bakanlığımız ve AK Parti genel merkez sözcümüz gerekli açıklamalarda bulundu. Olayın başından itibaren çok ciddi çalışmalar yapıldı. Mobese kayıtlarına, 40'a yakın CD'ye, bilirkişilere ulaşıldı. Resmi makamlar bu konuda yapması gereken çalışmaları yaptı."

Koca, medyaya yansıyan görüntülerdeki darp edilen kişinin Ali İsmail Korkmaz olmadığını belirtti. Koca, "Merhum Ali İsmali Korkmaz'ın darp edildiğine dair herhangi bir kayıt söz konusu değil. Yani televizyonda geçen görüntüler içerisinde arkadaşımızın kendisi yok, orada darp edilen Ali İsmail Korkmaz değil" ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!